Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Stary Zamek w Płotach niedaleko Gryfic to obecnie siedziba Miejskiej Biblioteki. W dawnej sali rycerskiej mieści się oddział dla dorosłych, a w zamkowej kuchni oddział dla dzieci.Początki budowli sięgają XIII wieku. Zadaniem załogi średniowiecznego zamku było kontrolowanie pobliskiego skrzyżowania traktów handlowych. W swej historii zamek wielokrotnie zmieniał właścicieli, wiele razy również ulegał zniszczeniom i przebudowom. Największe zniszczenia odniósł podczas pożaru w 1860 roku, po którym został odbudowany dopiero w 1965 roku. Dzisiaj już niewiele gotyckich cech nosi.Stary Zamek
ul. Kopernika, Płoty

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134075 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020