Stary Kamieniołom im. Macieja Trapoli w Nowym Wiśniczu

Stary Kamieniołom im. Macieja Trapoli w Nowym Wiśniczu

Stary Kamieniołom w Nowym Wiśniczu nie przypadkowo nosi imię architekta Macieja Trapoli. Włoch z pochodzenia był nadwornym architektem Stanisława Lubomirskiego, pana dóbr Wiśnickich. To właśnie wg projektu Trapoli wybudowano w Nowym Wiśniczu najważniejsze budowle - zamek, kościół, ratusz czy klasztor karmelitów. To właśnie z miejscowego kamieniołomu czerpano budulec.Nietrudno trafić na ów kamieniołom w tak niewielkim miasteczku. Zlokalizowany jest on praktycznie u podnóża zamku, przy ścieżce do dawnego klasztoru, a obecnie zakładu karnego.

Przed paru laty kamieniołom został uporządkowany, zalegały w nim bowiem sterty śmieci. Obecnie to teren rekreacyjny, z ciekawą roślinnością oraz skałami głównie piaskowca.

Stary kamieniołom
ul. Lubomirskiego, Nowy WiśniczNowy Wiśnicz noclegi

Nowy Wiśnicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021