Stary Kamieniołom im. Macieja Trapoli w Nowym Wiśniczu, mokunka

Stary Kamieniołom im. Macieja Trapoli w Nowym Wiśniczu

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Stary Kamieniołom w Nowym Wiśniczu nie przypadkowo nosi imię architekta Macieja Trapoli. Włoch z pochodzenia był nadwornym architektem Stanisława Lubomirskiego, pana dóbr Wiśnickich. To właśnie wg projektu Trapoli wybudowano w Nowym Wiśniczu najważniejsze budowle - zamek, kościół, ratusz czy klasztor karmelitów. To właśnie z miejscowego kamieniołomu czerpano budulec. Nietrudno trafić na ów kamieniołom w tak niewielkim miasteczku. Zlokalizowany jest on praktycznie u podnóża zamku, przy ścieżce do dawnego klasztoru, a obecnie zakładu karnego. Przed paru laty kamieniołom został uporządkowany, zalegały w nim bowiem sterty śmieci. Obecnie to teren rekreacyjny, z ciekawą roślinnością oraz skałami głównie piaskowca.

Adres

Stary kamieniołom
ul. Lubomirskiego, Nowy Wiśnicz

GPS: 49°54'54N, 20°27'60E

Nowy Wiśnicz noclegi

Nowy Wiśnicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022