Starówka w Drezdenku

Drezdenko Rynek
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.2

Drezdenko na Starówce zachowało średniowieczny układ urbanistyczny wraz z zabudową z XVIII i XIX wieku. Odznacza się on ciekawym uładem ulic i dwoma równolegle położonymi Rynkami, co jest rzadkością w polskich miastach.

Główny styl architektoniczny zachowanej Starówki to secesja, zobaczyć tu można wiele ciekawych reliktów tzw. małej architektury. Różnorodne detale wykonane w metalu, drewnie czy szkle zdobią bramy, balkony, poręcze czy też schody, tworząc niepowtarzalny charakter śródmiejskiej zabudowy.

Drezdenko
Drezdenko


Przy ulicy Warszawskiej w Drezdenku stoi wspaniały przykład budowli secesyjnej - neogotycki Ratusz oddany do użytku w 1884 roku.

Noclegi w Drezdenku

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Drezdenko Ratusz
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.2 głosów: 5)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024