Nałęczów Stare Łazienki

Stare Łazienki w Nałęczowie

(4.3 głosów: 58)

W XVII wieku Antoni Małachowski był prekursorem wodolecznictwa i "odkrywcą" nałęczowskich źródeł wód mineralnych. Jednak dopiero po jego śmierci w 1796 roku przez jego rodzinę Nałęczów został rozpropagowany i uznany za Uzdrowisko.Łazienki w Nałęczowie

Takie były początki zakładu kąpielowego, który bardzo szybko zdobywał popularność. Ten pierwszy historyczny budynek uzdrowiska to nic innego jak obecnie Stare Łazienki. Powstały one na początku XIX wieku i do dziś, po wielu remontach i przebudowach funkcjonują nadal!

Nałęczów
Nałęczów

Stare Łazienki to najstarszy zabytkowy budynek sanatoryjny w Nałęczowie, jest położony dosłownie w centrum Parku Zdrojowego, tuż nad stawem. Wokół piękna zieleń drzew, klomby i mostki, a niedaleko pijalnia Wód Zdrojowych.Jest to miejsce wyjątkowe, bo kameralne. Budynek Łazienek to stylowy pałac z licznymi sztukateriami, kolumienkami, balkonami i tarasami.

Obecnie Stare Łazienki pełnią funkcje sanatorium i Zakładu Przyrodoleczniczego. Można bez problemu zwiedzać zabytkowe wnętrza i jest tak piękny, że opisują go przewodniki turystyczne.Stare Łazienki
ul. Ignacego Paderewskiego 1, Nałęczów
tel. 81/ 501-44-56

Nałęczów noclegi

Nałęczów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°17'17N, 22°12'23E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021