W XVII wieku Antoni Małachowski był prekursorem wodolecznictwa i "odkrywcą" nałęczowskich źródeł wód mineralnych. Jednak dopiero po jego śmierci w 1796 roku przez jego rodzinę Nałęczów został rozpropagowany i uznany za Uzdrowisko.Łazienki w Nałęczowie

Takie były początki zakładu kąpielowego, który bardzo szybko zdobywał popularność. Ten pierwszy historyczny budynek uzdrowiska to nic innego jak obecnie Stare Łazienki. Powstały one na początku XIX wieku i do dziś, po wielu remontach i przebudowach funkcjonują nadal!

Nałęczów
Nałęczów

Stare Łazienki to najstarszy zabytkowy budynek sanatoryjny w Nałęczowie, jest położony dosłownie w centrum Parku Zdrojowego, tuż nad stawem. Wokół piękna zieleń drzew, klomby i mostki, a niedaleko pijalnia Wód Zdrojowych.

Jest to miejsce wyjątkowe, bo kameralne. Budynek Łazienek to stylowy pałac z licznymi sztukateriami, kolumienkami, balkonami i tarasami.Obecnie Stare Łazienki pełnią funkcje sanatorium i Zakładu Przyrodoleczniczego. Można bez problemu zwiedzać zabytkowe wnętrza i jest tak piękny, że opisują go przewodniki turystyczne.

Stare Łazienki
ul. Ignacego Paderewskiego 1, Nałęczów
tel. 81/ 501-44-56Nałęczów noclegi

Nałęczów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zdobyte wyróżnienia

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021