Nałęczów Stare Łazienki

Stare Łazienki w Nałęczowie

(4.3 głosów: 58)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W XVII wieku Antoni Małachowski był prekursorem wodolecznictwa i "odkrywcą" nałęczowskich źródeł wód mineralnych. Jednak dopiero po jego śmierci w 1796 roku przez jego rodzinę Nałęczów został rozpropagowany i uznany za Uzdrowisko.

Łazienki w Nałęczowie

Takie były początki zakładu kąpielowego, który bardzo szybko zdobywał popularność. Ten pierwszy historyczny budynek uzdrowiska to nic innego jak obecnie Stare Łazienki. Powstały one na początku XIX wieku i do dziś, po wielu remontach i przebudowach funkcjonują nadal!

Nałęczów
Nałęczów


Stare Łazienki to najstarszy zabytkowy budynek sanatoryjny w Nałęczowie, jest położony dosłownie w centrum Parku Zdrojowego, tuż nad stawem. Wokół piękna zieleń drzew, klomby i mostki, a niedaleko pijalnia Wód Zdrojowych.

Jest to miejsce wyjątkowe, bo kameralne. Budynek Łazienek to stylowy pałac z licznymi sztukateriami, kolumienkami, balkonami i tarasami.

Obecnie Stare Łazienki pełnią funkcje sanatorium i Zakładu Przyrodoleczniczego. Można bez problemu zwiedzać zabytkowe wnętrza i jest tak piękny, że opisują go przewodniki turystyczne.

Stare Łazienki
ul. Ignacego Paderewskiego 1, Nałęczów
tel. 81/ 501-44-56Nałęczów noclegi

Nałęczów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Nałęczów
Ważna
pałace parki zdrojowe uzdrowiska łazienki
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022