Stare Drawsko, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Stare Drawsko

(4.3 głosów: 17)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Stare Drawsko to maleńka wioska, bardzo malowniczo położona w województwie zachodniopomorskim, na Pojezierzu Wałeckim, dosłownie oblewana jeziorami Drawsko i Żerdno. Leży na północ od Czaplinka, na obszarze Drawskiego Parku Krajobrazowego. Stare Drawsko to dziś popularne letnisko Pojezierza Drawskiego, z plażami, polami biwakowymi, sprzętem wodnym, spływami kajakowymi i innymi atrakcjami wodnymi.

Atrakcje w Starym Drawsku

- Zamek Drahim - ruiny warowni z XIV wieku, ponoć już w wczesnym średniowieczu, około VIII wieku stał tu ziemno-drewniany gród słowiańskiego plemienia, który spalono w XII wieku, potem stanął tu drewniany zamek templariuszy, a od XIII wieku była to własność joannitów, obecie zamek Drahim udostępniony jest do zwiedzania, prócz ruin można zobaczyć próbę rekonstrukcji życia w dawnym zamku, odbywają się tu również turnieje rycerskie- Kościół Wszystkich Świętych - neogotycka budowla z 1870 roku, filia parafii Św. Stanisława w Sikorach, zbudowana z materiału pochodzącego z zamku Drahim

- Platforma widokowa na wzgórzu „Spyczna Góra” - można stąd podziwiać piękną panoramę Pojezierza DrawskiegoNoclegi w Starym Drawsku

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Stare Drawsko - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022