Stara Szkoła - Izba Regionalna
ul. Wojtyłki, Stara Wieś, Wilamowice

49°54'29" N, 19°6'52" E

W centrum Starej Wsi położonej niedaleko Bielska-Białej, obok kościoła i cmentarza stoi piękny drewniany budynek dawnej szkółki parafialnej z XVIII wieku, a dokładniej z 1787 roku. Zajęcia odbywały się tutaj do lat 50. XX wieku. Dzisiaj szkoła przeniosła się do murowanej budowli, a dawna siedziba mieści Izbę Regionalną, nadając wiosce charakter skansenu. Izba Regionalna składa się z dwóch pomieszczeń, w mniejszej urządzono tradycyjną izbę chłopską, zaś większa gromadzi sprzęt gospodarski. Okolice Izby to idealne miejsce na przyjemny, spokojny spacerek. 

Stara Wieś - Izba Regionalna
Stara Wieś - Izba Regionalna
Stara Wieś

Stara Wieś noclegi

Stara Wieś to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021