Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Szkółka Parafialna w Starej Wsi

Stara Szkoła w Starej Wsi

(3.7 głosów: 10)

W centrum Starej Wsi położonej niedaleko Bielska-Białej, obok kościoła i cmentarza stoi piękny drewniany budynek dawnej szkółki parafialnej z XVIII wieku, a dokładniej z 1787 roku. Zajęcia odbywały się tutaj do lat 50. XX wieku. Dzisiaj szkoła przeniosła się do murowanej budowli, a dawna siedziba mieści Izbę Regionalną, nadając wiosce charakter skansenu. Izba Regionalna składa się z dwóch pomieszczeń, w mniejszej urządzono tradycyjną izbę chłopską, zaś większa gromadzi sprzęt gospodarski. Okolice Izby to idealne miejsce na przyjemny, spokojny spacerek. 

Stara Wieś
Stara Wieś
, Adam Prończuk

Adres

Stara Szkoła - Izba Regionalna
ul. Wojtyłki, Stara Wieś, Wilamowice

GPS: 49°54'29N, 19°6'52E

Stara Wieś noclegi

Stara Wieś to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Stara Wieś
Inne budowle
Normalna
drewniane skanseny
49°54'29N, 19°6'52E
03 grudzień 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację