Szkółka Parafialna w Starej Wsi

Stara Szkoła w Starej Wsi

(3.7 głosów: 10)

W centrum Starej Wsi położonej niedaleko Bielska-Białej, obok kościoła i cmentarza stoi piękny drewniany budynek dawnej szkółki parafialnej z XVIII wieku, a dokładniej z 1787 roku. Zajęcia odbywały się tutaj do lat 50. XX wieku. Dzisiaj szkoła przeniosła się do murowanej budowli, a dawna siedziba mieści Izbę Regionalną, nadając wiosce charakter skansenu. Izba Regionalna składa się z dwóch pomieszczeń, w mniejszej urządzono tradycyjną izbę chłopską, zaś większa gromadzi sprzęt gospodarski. Okolice Izby to idealne miejsce na przyjemny, spokojny spacerek. 

Stara Wieś - Izba Regionalna
Stara Wieś - Izba Regionalna
Stara Wieś
, Adam Prończuk

Adres

Stara Szkoła - Izba Regionalna
ul. Wojtyłki, Stara Wieś, Wilamowice

GPS: 49°54'29N, 19°6'52E

Stara Wieś noclegi

Stara Wieś to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Stara Wieś
Inne budowle
Normalna
drewniane skanseny
49°54'29N, 19°6'52E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021