Stara Oranżeria w Nieborowie wchodzi w skład kompleksu pałacu Radziwiłłów w Nieborowie. Stoi na terenie zabytkowego parku.Budowa Oranżerii rozpoczęła się prawdopodobnie około 1790 roku według planów Szymona Zuga. Umieszczono w niej kolekcję drzew oranżeryjnych, która pochodziła z królewskiej pomarańczarni w Dreźnie.

Oranżeria należała do Augusta II Mocnego, który stworzył ją dla hrabiny Cosel. Kolekcję tą odkupili Michał i Helena Radziwiłłowie. Oranżerię odnowiono w latach 1948-51. Niestety, w roku 1981 spłonęła razem z roślinnością. Jedynym zachowanym z dawnej kolekcji okazem był figowiec. Obecny budynek Starej Oranżerii został zrekonstruowany według wzorca sprzed pożaru.

Stara Oranżeria
Park, NieborówNieborów noclegi

Nieborów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021