Stara Oranżeria w Nieborowie, Danusia

Stara Oranżeria w Nieborowie

(4.3 głosów: 21)

Stara Oranżeria w Nieborowie wchodzi w skład kompleksu pałacu Radziwiłłów w Nieborowie. Stoi na terenie zabytkowego parku.Budowa Oranżerii rozpoczęła się prawdopodobnie około 1790 roku według planów Szymona Zuga. Umieszczono w niej kolekcję drzew oranżeryjnych, która pochodziła z królewskiej pomarańczarni w Dreźnie.

Oranżeria należała do Augusta II Mocnego, który stworzył ją dla hrabiny Cosel. Kolekcję tą odkupili Michał i Helena Radziwiłłowie. Oranżerię odnowiono w latach 1948-51. Niestety, w roku 1981 spłonęła razem z roślinnością. Jedynym zachowanym z dawnej kolekcji okazem był figowiec. Obecny budynek Starej Oranżerii został zrekonstruowany według wzorca sprzed pożaru.Stara Oranżeria
Park, Nieborów

Nieborów noclegi

Nieborów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nieborów
Muzea i skanseny
Normalna
oranżerie
52°3'60N, 20°4'24E
29 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację