Stacja Kosmiczna w Sopotni Wielkiej

Stacja Kosmiczna w Sopotni Wielkiej

Młodzieżowa Stacja Kosmiczna YSS w Sopotni Wielkiej to model wnętrza jednego z modułów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS w skali 1:1, nazwanej dla potrzeb projektowych jako YSS czyli Youth Space Station. Model stacji kosmicznej powstał w 2007 roku.Ciekawostką jest, że w 2008 roku Młodzieżową Stację Kosmiczną YSS w Sopotni odwiedził astronauta z NASA - George Zamka, pozostawiając tu wiele pamiątek tematycznych, podobnie jak polski kosmonauta Mirosław Hermaszewski.

W Stacji prowadzone są seanse pokładowe dla grup 10-18 osobowych. Część załogi otrzymuje przydział funkcji pokładowych i zadań oraz przebiera się w stroje astronautów, wzorowanych na kombinezony NASA.

Po wejściu na pokład, grupa samodzielnie prowadzi wylosowaną "misję kosmiczną", sterując stacją i jej wyposażeniem. Koordynatorzy nadzorują misję z "centrum kontroli lotów", czuwając nad przebiegiem warsztatów.Niedaleko odwiedzić też można pierwsze w Polsce Wirtualne Obserwatorium Ciemnego Nieba czyli namiot, w którym oprócz projektora krótkoogniskowego znajduje się jedyny w swoim rodzaju cyfrowy teleskop.

Stacja kosmiczna YSS - Stowarzyszenie POLARIS-OPP
Sopotnia Wielka 174, Jeleśnia
tel. 33/ 863-46-93
www.polaris.org.plSopotnia Wielka noclegi

Sopotnia Wielka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Julia N. Wędrowiec 206 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145583 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021