Stacja Kosmiczna w Sopotni Wielkiej, Julia N.

Stacja Kosmiczna w Sopotni Wielkiej

(3.7 głosów: 18)

Młodzieżowa Stacja Kosmiczna YSS w Sopotni Wielkiej to model wnętrza jednego z modułów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS w skali 1:1, nazwanej dla potrzeb projektowych jako YSS czyli Youth Space Station. Model stacji kosmicznej powstał w 2007 roku.Ciekawostką jest, że w 2008 roku Młodzieżową Stację Kosmiczną YSS w Sopotni odwiedził astronauta z NASA - George Zamka, pozostawiając tu wiele pamiątek tematycznych, podobnie jak polski kosmonauta Mirosław Hermaszewski.

W Stacji prowadzone są seanse pokładowe dla grup 10-18 osobowych. Część załogi otrzymuje przydział funkcji pokładowych i zadań oraz przebiera się w stroje astronautów, wzorowanych na kombinezony NASA.Po wejściu na pokład, grupa samodzielnie prowadzi wylosowaną "misję kosmiczną", sterując stacją i jej wyposażeniem. Koordynatorzy nadzorują misję z "centrum kontroli lotów", czuwając nad przebiegiem warsztatów.

Niedaleko odwiedzić też można pierwsze w Polsce Wirtualne Obserwatorium Ciemnego Nieba czyli namiot, w którym oprócz projektora krótkoogniskowego znajduje się jedyny w swoim rodzaju cyfrowy teleskop.Stacja kosmiczna YSS - Stowarzyszenie POLARIS-OPP
Sopotnia Wielka 174, Jeleśnia
tel. 33/ 863-46-93
www.polaris.org.pl

Sopotnia Wielka noclegi

Sopotnia Wielka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°35'29N, 19°17'46E
12 sierpień 2015
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację