Stacja Kosmiczna w Sopotni Wielkiej, Julia N.

Stacja Kosmiczna w Sopotni Wielkiej

(3.7 głosów: 18)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Młodzieżowa Stacja Kosmiczna YSS w Sopotni Wielkiej to model wnętrza jednego z modułów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS w skali 1:1, nazwanej dla potrzeb projektowych jako YSS czyli Youth Space Station. Model stacji kosmicznej powstał w 2007 roku.

Ciekawostką jest, że w 2008 roku Młodzieżową Stację Kosmiczną YSS w Sopotni odwiedził astronauta z NASA - George Zamka, pozostawiając tu wiele pamiątek tematycznych, podobnie jak polski kosmonauta Mirosław Hermaszewski.W Stacji prowadzone są seanse pokładowe dla grup 10-18 osobowych. Część załogi otrzymuje przydział funkcji pokładowych i zadań oraz przebiera się w stroje astronautów, wzorowanych na kombinezony NASA.

Po wejściu na pokład, grupa samodzielnie prowadzi wylosowaną "misję kosmiczną", sterując stacją i jej wyposażeniem. Koordynatorzy nadzorują misję z "centrum kontroli lotów", czuwając nad przebiegiem warsztatów.Niedaleko odwiedzić też można pierwsze w Polsce Wirtualne Obserwatorium Ciemnego Nieba czyli namiot, w którym oprócz projektora krótkoogniskowego znajduje się jedyny w swoim rodzaju cyfrowy teleskop.

Stacja kosmiczna YSS - Stowarzyszenie POLARIS-OPP
Sopotnia Wielka 174, Jeleśnia
tel. 33/ 863-46-93
www.polaris.org.plStacja Kosmiczna w Sopotni Wielkiej na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Sopotni Wielkiej wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Sopotnia Wielka noclegi

Sopotnia Wielka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°35'29N, 19°17'46E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021