Spływ kajakowy Wisłoką z Mielca do Baranowa Sandomierskiego

Spływ kajakowy Wisłoką z Mielca do Baranowa Sandomierskiego
50°16'53" N, 21°25'26" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 08:00–22:00
  • wtorek: 08:00–22:00
  • środa: 08:00–22:00
  • czwartek: 08:00–22:00
  • piątek: 08:00–22:00
  • sobota: 08:00–22:00
  • niedziela: 08:00–22:00

Spływ kajakowy Wisłoką z Mielca do Baranowa Sandomierskiego to całodniowa trasa dla początkujących, również dla rodzin z dziećmi. Jest to trasa o długości 38 i dzikim charakterze, dlatego zapewnia aktywny wypoczynek na łonie przyrody. Na Wisłoce, jak i na Wiśle, znajdują się wysepki, na których można przystanąć, rozbić obozowisko lub opalać się przy okazji podziwiając ciekawe ptactwo, którego próżna szukać w mieście.Przebieg trasy

Trasa Wisłoki wiedzie przez Złotniki, Chrząstów, Brzyście, Pławo, Kliszów, Gawłuszowice. Tutaj warto się zatrzymac i wybrać na pieszą wedrówkę do kościoła Św. Wojciecha w Gawłuszowicach, to zabytkowy, drewniany kościół zbudowany w 1677 roku. Zbudowany jest z drzewa modrzewiowego i nakryty gontem.

W okolicy wsi Ostrówek Wisłoka uchodzi do Wisły, na jednej z wysepek na Wiśle zamieszkuje około 100 rybitw, które często podczas spływu z ciekawością krążą nad głowami uczestników. Przy okazji można się przekonać jak dużo ryb zamieszkuje Wisłokę. Karmienie ryb z kajaka to jedna z atrakcji tego sielankowego rejsu. Zmienny poziom wody ukazuje coraz to inne ukształtowanie dna i terenu wokół. Płynąc uczestniczymy w kilkugodzinnej lekcji przyrody.

Po około 10 godzinach spływu wpływamy Wisłą do Baranowa Sandomierskiego, gdzie kończymy spływ na przystani promowej. Po zakończonym spływie idealnym sposobem na relaks będzie zwiedzenie parku oraz późnorenesansowego zamku w Baranowie Sandomierskim, zwanego Małym Wawelem. Siedziba rodu Leszczyńskich została zbudowana według projektu Santi Gucciego w latach 1591-1606.Mielec noclegi

Mielec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Konrad Szwed Wędrowiec 205 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021