Spływ kajakowy Wisłoką z Mielca do Baranowa Sandomierskiego, Konrad Szwed

Spływ kajakowy Wisłoką z Mielca do Baranowa Sandomierskiego

Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Spływ kajakowy Wisłoką z Mielca do Baranowa Sandomierskiego to całodniowa trasa dla początkujących, również dla rodzin z dziećmi. Jest to trasa o długości 38 i dzikim charakterze, dlatego zapewnia aktywny wypoczynek na łonie przyrody. Na Wisłoce, jak i na Wiśle, znajdują się wysepki, na których można przystanąć, rozbić obozowisko lub opalać się przy okazji podziwiając ciekawe ptactwo, którego próżna szukać w mieście.Przebieg trasy

Trasa Wisłoki wiedzie przez Złotniki, Chrząstów, Brzyście, Pławo, Kliszów, Gawłuszowice. Tutaj warto się zatrzymac i wybrać na pieszą wedrówkę do kościoła Św. Wojciecha w Gawłuszowicach, to zabytkowy, drewniany kościół zbudowany w 1677 roku. Zbudowany jest z drzewa modrzewiowego i nakryty gontem.

W okolicy wsi Ostrówek Wisłoka uchodzi do Wisły, na jednej z wysepek na Wiśle zamieszkuje około 100 rybitw, które często podczas spływu z ciekawością krążą nad głowami uczestników. Przy okazji można się przekonać jak dużo ryb zamieszkuje Wisłokę. Karmienie ryb z kajaka to jedna z atrakcji tego sielankowego rejsu. Zmienny poziom wody ukazuje coraz to inne ukształtowanie dna i terenu wokół. Płynąc uczestniczymy w kilkugodzinnej lekcji przyrody.Po około 10 godzinach spływu wpływamy Wisłą do Baranowa Sandomierskiego, gdzie kończymy spływ na przystani promowej. Po zakończonym spływie idealnym sposobem na relaks będzie zwiedzenie parku oraz późnorenesansowego zamku w Baranowie Sandomierskim, zwanego Małym Wawelem. Siedziba rodu Leszczyńskich została zbudowana według projektu Santi Gucciego w latach 1591-1606.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–22:00
  • wtorek: 08:00–22:00
  • środa: 08:00–22:00
  • czwartek: 08:00–22:00
  • piątek: 08:00–22:00
  • sobota: 08:00–22:00
  • niedziela: 08:00–22:00

Mielec noclegi

Mielec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°16'53N, 21°25'26E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021