Spływ kajakowy Wełną, WSW Młyn - Ruda

Spływ kajakowy Wełną

(5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Rzeka Wełna stanowi jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych regionu Wielkopolski. Na niektórych odcinkach rzeka Wełna posiada status rzeki górskiej, ponadto obfituje w rzadkie okazy fauny i flory.Unikatowość Wełny polega na połączeniu cech rzek typowo nizinnych oraz górskich. Duże spadki terenu w biegu rzeki oraz liczne zakola i spiętrzenia nadają jej wartki charakter przypominający górskie potoki. Z tego też względu spływ Wełną oferuje szczególnie atrakcyjną formę aktywnego wypoczynku, połączonego z wyjątkowymi walorami przyrodniczymi.

Ważnym atutem szlaku kajakowego Wełny jest niewielki dystans i stopień trudności. Spływ nie trwa zbyt długo, czas spływu nie przekracza jednego dnia. Nie wymaga też szczególnych umiejętności. Z powodzeniem radzą sobie nawet zupełni nowicjusze.Tradycyjnie szlak odbywa się na trasie Ruda - Jaracz, opcjonalnie można rozpocząć spływ w Wągrowcu, w miejscowości Prusiec lub na jeziorze Rogozińskim. Spływy organizuje np. Agroturystyka Młyn - Ruda.

Spływ kajakowy
Gospodarstwo Agroturystyczne  Młyn-Ruda
Ruda 13, Rogoźno
info@mlunruda.com
mlynruda.comGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–18:00
  • wtorek: 08:00–18:00
  • środa: 08:00–18:00
  • czwartek: 08:00–18:00
  • piątek: 08:00–18:00
  • sobota: 08:00–18:00
  • niedziela: 08:00–18:00

Wielkopolska noclegi

Wielkopolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wielkopolska
Szlaki turystyczne
Normalna
szlaki kajakowe spływy
52°45'50N, 16°57'48E
08 maj 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację