Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
52°45'50" N, 16°57'48" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 08:00–18:00
  • wtorek: 08:00–18:00
  • środa: 08:00–18:00
  • czwartek: 08:00–18:00
  • piątek: 08:00–18:00
  • sobota: 08:00–18:00
  • niedziela: 08:00–18:00

Rzeka Wełna stanowi jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych regionu Wielkopolski. Na niektórych odcinkach rzeka Wełna posiada status rzeki górskiej, ponadto obfituje w rzadkie okazy fauny i flory.Unikatowość Wełny polega na połączeniu cech rzek typowo nizinnych oraz górskich. Duże spadki terenu w biegu rzeki oraz liczne zakola i spiętrzenia nadają jej wartki charakter przypominający górskie potoki. Z tego też względu spływ Wełną oferuje szczególnie atrakcyjną formę aktywnego wypoczynku, połączonego z wyjątkowymi walorami przyrodniczymi.

Ważnym atutem szlaku kajakowego Wełny jest niewielki dystans i stopień trudności. Spływ nie trwa zbyt długo, czas spływu nie przekracza jednego dnia. Nie wymaga też szczególnych umiejętności. Z powodzeniem radzą sobie nawet zupełni nowicjusze.

Tradycyjnie szlak odbywa się na trasie Ruda - Jaracz, opcjonalnie można rozpocząć spływ w Wągrowcu, w miejscowości Prusiec lub na jeziorze Rogozińskim. Spływy organizuje np. Agroturystyka Młyn - Ruda.Spływ kajakowy
Gospodarstwo Agroturystyczne  Młyn-Ruda
Ruda 13, Rogoźno
info@mlunruda.com
mlynruda.com

Wielkopolska noclegi

Wielkopolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
WSW Młyn - Ruda Wędrowiec 205 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1137778 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020