Spływ kajakowy Wełną, WSW Młyn - Ruda

Spływ kajakowy Wełną

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Rzeka Wełna stanowi jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych regionu Wielkopolski. Na niektórych odcinkach rzeka Wełna posiada status rzeki górskiej, ponadto obfituje w rzadkie okazy fauny i flory.

Unikatowość Wełny polega na połączeniu cech rzek typowo nizinnych oraz górskich. Duże spadki terenu w biegu rzeki oraz liczne zakola i spiętrzenia nadają jej wartki charakter przypominający górskie potoki. Z tego też względu spływ Wełną oferuje szczególnie atrakcyjną formę aktywnego wypoczynku, połączonego z wyjątkowymi walorami przyrodniczymi.



Ważnym atutem szlaku kajakowego Wełny jest niewielki dystans i stopień trudności. Spływ nie trwa zbyt długo, czas spływu nie przekracza jednego dnia. Nie wymaga też szczególnych umiejętności. Z powodzeniem radzą sobie nawet zupełni nowicjusze.

Tradycyjnie szlak odbywa się na trasie Ruda - Jaracz, opcjonalnie można rozpocząć spływ w Wągrowcu, w miejscowości Prusiec lub na jeziorze Rogozińskim. Spływy organizuje np. Agroturystyka Młyn - Ruda.

Spływ kajakowy
Gospodarstwo Agroturystyczne  Młyn-Ruda
Ruda 13, Rogoźno
info@mlunruda.com
mlynruda.com

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–18:00
  • wtorek: 08:00–18:00
  • środa: 08:00–18:00
  • czwartek: 08:00–18:00
  • piątek: 08:00–18:00
  • sobota: 08:00–18:00
  • niedziela: 08:00–18:00

Wielkopolska noclegi

Wielkopolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Wielkopolska
Normalna
szlaki kajakowe spływy
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022