Spływ kajakowy Drawą, toja

Spływ kajakowy Drawą

(4.7 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf

Pojezierze Drawskie jest wspaniałym miejscem na uprawianie turystyki aktywnej. Rzeki znajdujące się w tym rejonie zachwycają bogactwem przyrody wokół brzegów oraz stawiają przed miłośnikami aktywnego wypoczynku nowe wyzwania za każdym zakrętem. Wśród nich króluje Drawa. Jedna z nielicznych rzek na północy kraju o charakterze górskim. Drawa

Rzeka o której mowa ma swój początek w Drawskim Parku Krajobrazowym, który na pewno warto zobaczyć na własne oczy (szczególnie z perspektywy kajaka). Następnie przepływa przez Dolinę Pięciu Jezior (Krzywe, Krąg, Długie Jezioro, Jezioro Głębokie i Jezioro Małe). Mijając wiele Malowniczych miejscowości Drawa przebiega następnie przez Prostynię (w gminie Kalisz Pomorski) oraz przez Poligon Drawski. Następnie swoim biegiem zachacza o Drawno - siedzibę Drawieńskiego Parku Narodowego - by później zakończyć swój bieg w okolicach Krzyża Wielkopolskiego i wpaść do Noteci.Poligon Drawski

Jest to największy poligon w Europie, który dodatkowo będąc na Pojezierzu Drawskim będziecie mieć możliwość zobaczyć z perspektywy kajaka. Tak - przepłynięcie przez teren poligonu jest możliwe. Konieczna do tego jest specjalna przepustka, którą posiadają niektóre firmy organizujące spływy kajakowe Drawą (np. Centrum Turystyczne Arbruka)Drawieński Park Narodowy

Spływ Drawą obejmuje także Drawieński Park Narodowy, gdzie przy odrobinie szczęścia będziemy mieli okazję zobaczyć zimorodki, czaple siwe lub nawet orła bielika. Tereny Parku są jednymi z najbardziej urokliwych w tej części kraju, a zobaczenie ich z poziomu rzeki jest naprawdę niesamowitym przeżyciem. 

Rzeka o charakterze górskim

Drawa dzięki temu, że posiada stosunkowo duży spadek oraz przepływ jest uznawana miejscami za rzekę górską. Potrafi być przez to momentami trudną przeprawą dla niewprawionych kajakarzy. Warto też dodać, że na drawie znajduje się Szlak kajakowy Drawy im. Ks.Kard. Karola Wojtyły.

Organizacja

Organizację spływu Drawą najlepiej jest powierzyć doświadczonej firmie, która dokładnie wie jaką trasę dobrać do naszych możliwości. Dodatkowo możemy liczyć na wielką wiedzę przewodników na temat tras spływu i wszelkich atrakcji na nich.

Centrum Turystyczne ARBRUKA
ul. Drawska 1-3/3, Kalisz Pomorski
tel. 607-201-125
arkadia@arbruka.com
splywy-kajakowe-drawa.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–20:00
  • wtorek: 08:00–20:00
  • środa: 08:00–20:00
  • czwartek: 08:00–20:00
  • piątek: 08:00–20:00
  • sobota: 08:00–20:00
  • niedziela: 08:00–20:00

Spływ kajakowy Drawą na mapie

Poniżej znajdziesz mapę wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Booking.com
Rekreacja
Normalna
spływy
53°17'12N, 15°54'15E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Tomasz Laskowski
Fajna rzeka na rodzinny spływ.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021