Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Rekreacja
spływy
Normalna
Zachodniopomorskie
2017-07-10
2020-01-28 13:46
53°17'12" N, 15°54'15" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 08:00–20:00
  • wtorek: 08:00–20:00
  • środa: 08:00–20:00
  • czwartek: 08:00–20:00
  • piątek: 08:00–20:00
  • sobota: 08:00–20:00
  • niedziela: 08:00–20:00

Pojezierze Drawskie jest wspaniałym miejscem na uprawianie turystyki aktywnej. Rzeki znajdujące się w tym rejonie zachwycają bogactwem przyrody wokół brzegów oraz stawiają przed miłośnikami aktywnego wypoczynku nowe wyzwania za każdym zakrętem. Wśród nich króluje Drawa. Jedna z nielicznych rzek na północy kraju o charakterze górskim. Drawa

Rzeka o której mowa ma swój początek w Drawskim Parku Krajobrazowym, który na pewno warto zobaczyć na własne oczy (szczególnie z perspektywy kajaka). Następnie przepływa przez Dolinę Pięciu Jezior (Krzywe, Krąg, Długie Jezioro, Jezioro Głębokie i Jezioro Małe). Mijając wiele Malowniczych miejscowości Drawa przebiega następnie przez Prostynię (w gminie Kalisz Pomorski) oraz przez Poligon Drawski. Następnie swoim biegiem zachacza o Drawno - siedzibę Drawieńskiego Parku Narodowego - by później zakończyć swój bieg w okolicach Krzyża Wielkopolskiego i wpaść do Noteci.

Poligon DrawskiJest to największy poligon w Europie, który dodatkowo będąc na Pojezierzu Drawskim będziecie mieć możliwość zobaczyć z perspektywy kajaka. Tak - przepłynięcie przez teren poligonu jest możliwe. Konieczna do tego jest specjalna przepustka, którą posiadają niektóre firmy organizujące spływy kajakowe Drawą (np. Centrum Turystyczne Arbruka)

Drawieński Park NarodowySpływ Drawą obejmuje także Drawieński Park Narodowy, gdzie przy odrobinie szczęścia będziemy mieli okazję zobaczyć zimorodki, czaple siwe lub nawet orła bielika. Tereny Parku są jednymi z najbardziej urokliwych w tej części kraju, a zobaczenie ich z poziomu rzeki jest naprawdę niesamowitym przeżyciem. 

Rzeka o charakterze górskim

Drawa dzięki temu, że posiada stosunkowo duży spadek oraz przepływ jest uznawana miejscami za rzekę górską. Potrafi być przez to momentami trudną przeprawą dla niewprawionych kajakarzy. Warto też dodać, że na drawie znajduje się Szlak kajakowy Drawy im. Ks.Kard. Karola Wojtyły.

Organizacja

Organizację spływu Drawą najlepiej jest powierzyć doświadczonej firmie, która dokładnie wie jaką trasę dobrać do naszych możliwości. Dodatkowo możemy liczyć na wielką wiedzę przewodników na temat tras spływu i wszelkich atrakcji na nich.

Centrum Turystyczne ARBRUKA
ul. Drawska 1-3/3, Kalisz Pomorski
tel. 607-201-125
arkadia@arbruka.com
splywy-kajakowe-drawa.pl

Booking.com
Avatar użytkownika
toja Wędrowiec 205 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020