Spichlerze na Ołowiance od 1985 roku stanowią obiekty Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Najstarszy z nich to gotycki spichlerz Oliwski. Użytkowali go cystersi oliwscy, stąd nazwa obiektu. Z tego powodu do 1677 roku nazywano go także Klasztornym.Kolejny barokowy spichlerz nosi nazwę Panna, ponieważ na jego szczycie znajdowała się figura kobiety. Trzeci spichlerz nazywano Miedź, od przechowywanych w nim towarów. W latach 80. XX wieku spichlerze przejęło Narodowe Muzeum w Gdańsku.

Spichlerze na Ołowiance
Spichlerze na Ołowiance

Zostały one wówczas odrestaurowane. Obecnie mieszczą się w nich muzealne ekspozycje i wystawy np. "Polacy na morzach świata", "Archeologia Morska i Nurkowanie" oraz "Galeria Morska" (ekspozycja malarstwa marynistycznego).

Spichlerze: Oliwski, Panna i Miedź - Narodowe Muzeum Morskie
ul. Ołowianka, GdańskGdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021