Spichlerze na Ołowiance

Spichlerze na Ołowiance

(4.5 głosów: 24)

Spichlerze na Ołowiance od 1985 roku stanowią obiekty Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Najstarszy z nich to gotycki spichlerz Oliwski. Użytkowali go cystersi oliwscy, stąd nazwa obiektu. Z tego powodu do 1677 roku nazywano go także Klasztornym.Kolejny barokowy spichlerz nosi nazwę Panna, ponieważ na jego szczycie znajdowała się figura kobiety. Trzeci spichlerz nazywano Miedź, od przechowywanych w nim towarów. W latach 80. XX wieku spichlerze przejęło Narodowe Muzeum w Gdańsku.

Zostały one wówczas odrestaurowane. Obecnie mieszczą się w nich muzealne ekspozycje i wystawy np. "Polacy na morzach świata", "Archeologia Morska i Nurkowanie" oraz "Galeria Morska" (ekspozycja malarstwa marynistycznego).Spichlerze: Oliwski, Panna i Miedź - Narodowe Muzeum Morskie
ul. Ołowianka, Gdańsk

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdańsk
Muzea i skanseny
Normalna
spichlerze
54°21'3N, 18°39'32E
04 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację