Spichlerz Ulanowskich w Kazimierzu Dolnym

Spichlerz Ulanowskich w Kazimierzu Dolnym

Spichlerz Ulanowskich znany również jako Spichlerz Mikołaja Przybyły znajduje się w Kazimierzu Dolnym przy ul. Puławskiej 34. Pochodzi on z XVI wieku, a dokładnie z 1591 roku.  Od frontu widoczna jest tutaj piękna, dwupiętrowa loggia z podcieniami i arkadami.Na przestrzeni wieków spichlerz przeszedł nie tylko wiele zniszczeń wywołanych wojnami, ale również zmieniał swą funkcję.

Dopiero w latach 1976-86 odzyskał on swoją dawną urodę, a w 2009 roku zakończono generalny remont elewacji.  Renowacja spichlerza była możliwa dzięki temu, że pod koniec lat 70. XX wieku przejęło go  Muzeum Nadwiślańskie. Do dzisiaj funkcjonuje tutaj jego Oddział Przyrodniczy

Spichlerz Ulanowskich - Muzeum Przyrodnicze
ul. Puławska 34, Kazimierz DolnyKazimierz Dolny noclegi

Kazimierz Dolny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Alex Krajtroter 3900 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021