Spichlerz Ulanowskich w Kazimierzu Dolnym, Alex

Spichlerz Ulanowskich w Kazimierzu Dolnym

(4.6 głosów: 18)

Spichlerz Ulanowskich znany również jako Spichlerz Mikołaja Przybyły znajduje się w Kazimierzu Dolnym przy ul. Puławskiej 34. Pochodzi on z XVI wieku, a dokładnie z 1591 roku.  Od frontu widoczna jest tutaj piękna, dwupiętrowa loggia z podcieniami i arkadami.Na przestrzeni wieków spichlerz przeszedł nie tylko wiele zniszczeń wywołanych wojnami, ale również zmieniał swą funkcję.

Dopiero w latach 1976-86 odzyskał on swoją dawną urodę, a w 2009 roku zakończono generalny remont elewacji.  Renowacja spichlerza była możliwa dzięki temu, że pod koniec lat 70. XX wieku przejęło go  Muzeum Nadwiślańskie. Do dzisiaj funkcjonuje tutaj jego Oddział PrzyrodniczySpichlerz Ulanowskich - Muzeum Przyrodnicze
ul. Puławska 34, Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny noclegi

Kazimierz Dolny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°19'41N, 21°57'17E
04 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację