Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie

Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie
Jarocin
Muzea i skanseny
muzea
Ważna
Wielkopolskie
2019-11-02
2020-01-28 13:46

Spichlerz Polskiego Rocka - Oddział Muzeum Regionalnego w Jarocinie
ul. Poznańska 2, Jarocin
tel. 698-166-598
http://spichlerzpolskiegorocka.pl
www.muzeumjarocin.pl

51°58'25" N, 17°30'2" E
Godziny otwarcia
Zamknięte

Jarocin od lat utożsamiany jest z odbywającym się tu festiwalem rockowym, który ma duży wpływ na rozwój polskiej muzyki rockowej. Dlatego właśnie powstał tu Spichlerz Polskiego Rocka, który stanowi oddział Muzeum Regionalnego w Jarocinie. Spichlerz Polskiego Rocka znajduje się na Starówce, pomiędzy Parkiem Radolińskich a Rynkiem, w dawnym spichlerzu zbożowym, specjalnie na ten cel zaadoptowanym.Spichlerz jest magnesem dla turystów i dla fanów muzyki. Wystawy w Spichlerzu są multimedialne i poświęcone corocznym festiwalom w Jarocinie. Stala ekspozycja przedstawia kilkudziesięcioletnią historię polskiego rocka. Niezwykle cenne dla fanów rocka eksponaty w Spichlerzu to pamiątki przekazywane przez polskich muzyków rockowych. W Spichlerzu odbywają się też koncerty.Spichlerz Polskiego Rocka Spichlerz Polskiego Rocka
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020