Spichlerz Królewski znajduje się na wyspie Ołowianka w Gdańsku. Stoi równolegle do rzeki. Powstał w XVII wieku pod kierunkiem Abrahama van den Blocka. Budynek spichrza jest siedmiopiętrowy, z licznymi, niewielkimi okienkami. Spichlerz miał także własny dźwig i wewnętrzną klatkę schodową.Nietypowe jak na tego typu budowlę są nieznaczne zdobniki szczytów fasady, które przypominają kształtem sposób wieńczenia gdańskich kamienic. Nazwano go królewski, ponieważ wybudowano go jako spichlerz dla króla Kazimierza Jagiellończyka. Faktycznie jednak powstał dopiero 150 lat po złożeniu obietnicy jego budowy. Przez 200 lat spichlerz służył następcom Kazimierza Jagiellończyka, kolejne lata w czasie zaborów użytkował go król pruski. Przez cały niemal wiek XIX służył jako magazyn. Gdy w jego pobliżu wniesiono elektrownię, spichrz stał się jej częścią.

W 1945 roku Spichlerz Krolewski w Gdańsku w dużej mierze został zniszczony. Później przeszedł gruntowną rewitalizację. Dziś w jego odnowionych wnętrzach mieści się elegancki Hotel Królewski.

Spichlerz Królewski - Hotel Królewski
ul. Ołowianka, GdańskGdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021