Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Spichlerz Królewski w Gdańsku, Danusia

Spichlerz Królewski w Gdańsku

(4.5 głosów: 17)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Spichlerz Królewski znajduje się na wyspie Ołowianka w Gdańsku. Stoi równolegle do rzeki. Powstał w XVII wieku pod kierunkiem Abrahama van den Blocka. Budynek spichrza jest siedmiopiętrowy, z licznymi, niewielkimi okienkami. Spichlerz miał także własny dźwig i wewnętrzną klatkę schodową.Nietypowe jak na tego typu budowlę są nieznaczne zdobniki szczytów fasady, które przypominają kształtem sposób wieńczenia gdańskich kamienic. Nazwano go królewski, ponieważ wybudowano go jako spichlerz dla króla Kazimierza Jagiellończyka. Faktycznie jednak powstał dopiero 150 lat po złożeniu obietnicy jego budowy. Przez 200 lat spichlerz służył następcom Kazimierza Jagiellończyka, kolejne lata w czasie zaborów użytkował go król pruski. Przez cały niemal wiek XIX służył jako magazyn. Gdy w jego pobliżu wniesiono elektrownię, spichrz stał się jej częścią.

W 1945 roku Spichlerz Krolewski w Gdańsku w dużej mierze został zniszczony. Później przeszedł gruntowną rewitalizację. Dziś w jego odnowionych wnętrzach mieści się elegancki Hotel Królewski.Spichlerz Królewski - Hotel Królewski
ul. Ołowianka, Gdańsk

Spichlerz Królewski w Gdańsku na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Gdańska wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdańsk
Inne budowle
Normalna
spichlerze
54°21'8N, 18°39'33E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021