Sowia Przełęcz to górska przełęcz znajdująca się pomiędzy dwoma pasmami górskimi – Kowarskim Grzbietem a masywem Czarnego Grzbietu w Karkonoszach. Przełęcz znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, na wysokości 1164 m n.p.m. Niedaleko Sowiej Przełęczy na zboczu stoku Czarna Kopa znajduje się czeskie schronisko "Jelenka".Dojście na Sowią Przełęcz

- szlak czarny, z Karpacza (dawny budynek PKP, obecnie Muzeum Zabawek), 1 h 50 min.

Sowia Przełęcz
Sowia Przełęcz

- szlak niebieski, z Przełęczy Okraj, 1 h 20 min.

- szlak czerwony, z Przełęczy Okraj, 55 min.

schronisko czeskie Jelenka
schronisko czeskie Jelenka


- szlak czerwony/niebieski, ze Schroniska Dom Śląski, 1 h 25 min.

Karkonosze noclegi

Karkonosze to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70513 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021