Smutna Góra w Chełmie Śląskim, Musa

Smutna Góra w Chełmie Śląskim

(4.6 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Smutna Góra w Chełmie Śląskim koło Imielina wznosi się na wyskość około 285 m n.p.m. Przy ładnej pogodzie rozciągają się stąd piękne widoki na Beskidy, okoliczne wsie i miejscowości, zbiornik Dziećkowicki czy obszar przemysłowy Górnego Śląska, m.in. na hałdę kopalni Ziemowit i kominy elektrowni Jaworzno. Smutna Góra to doskonały cel wycieczek rowerowych. W pobliżu ustawiono wiaty do odpoczynku wraz z mapami szlaków.

Smutna Góra zlokalizowana w Chełmie Śląskim wcześniej nazywana była Łysą Górą, wzgórzem Chełm. Nazwę Smutna Góra zyskała w związku z epidemią cholery z 1831 roku, która nawiedziła Chełm Śląski i okolice. Ludzie w obawie przed skażeniem wód, wywozili zmarłych za miasto, a jako miejsce pochówku wybrano właśnie tę górę. Obiekt stanowi miejsce pamięci, a w miejscu cmentarza znajduje się postawiony przez miejscową ludność krzyż.Na szczycie znajduje się brama nowego tysiąclecia, przy której kończy się organizowana co roku droga krzyżowa, której stacje wyznaczają kamienie wzdłuż drogi i ścieżek na górze, a udział aktorów powoduje, że jest niezwykła. 

Smutna Góra
ul. Kurpińskiego, Chełm ŚląskiSmutna Góra w Chełmie Śląskim na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Imielina wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Imielin noclegi

Imielin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Imielin
Inne budowle
Normalna
punkty widokowe
50°6'26N, 19°12'42E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021