Smutna Góra w Chełmie Śląskim, Musa

Smutna Góra w Chełmie Śląskim

(4.6 głosów: 5)

Smutna Góra w Chełmie Śląskim koło Imielina wznosi się na wyskość około 285 m n.p.m. Przy ładnej pogodzie rozciągają się stąd piękne widoki na Beskidy, okoliczne wsie i miejscowości, zbiornik Dziećkowicki czy obszar przemysłowy Górnego Śląska, m.in. na hałdę kopalni Ziemowit i kominy elektrowni Jaworzno. Smutna Góra to doskonały cel wycieczek rowerowych. W pobliżu ustawiono wiaty do odpoczynku wraz z mapami szlaków.Smutna Góra zlokalizowana w Chełmie Śląskim wcześniej nazywana była Łysą Górą, wzgórzem Chełm. Nazwę Smutna Góra zyskała w związku z epidemią cholery z 1831 roku, która nawiedziła Chełm Śląski i okolice. Ludzie w obawie przed skażeniem wód, wywozili zmarłych za miasto, a jako miejsce pochówku wybrano właśnie tę górę. Obiekt stanowi miejsce pamięci, a w miejscu cmentarza znajduje się postawiony przez miejscową ludność krzyż.

Na szczycie znajduje się brama nowego tysiąclecia, przy której kończy się organizowana co roku droga krzyżowa, której stacje wyznaczają kamienie wzdłuż drogi i ścieżek na górze, a udział aktorów powoduje, że jest niezwykła. Smutna Góra
ul. Kurpińskiego, Chełm Śląski

Imielin noclegi

Imielin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Imielin
Inne budowle
Normalna
punkty widokowe
50°6'26N, 19°12'42E
27 lipiec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację