54°12'31" N, 21°35'37" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Leśniewo to niewielka wieś na Mazurach, leżąca około 12 km na zachód od Węgorzewa. Ciekawostką w miejscowości są dwie poniemieckie śluzy, budowane jako część Kanału Mazurskiego.Według projektu  miał on połączyć Wielkie Jeziora Mazurskie z Bałtykiem, jednak nigdy nie został ukończony. Śluza w Leśniewie Górnym jest największym obiektem w projekcie Kanału Mazurskiego, ukończonym w 30 %. Niedaleko zaś znajduje się pozostałość śluzy w Leśniewie Dolnym, jest ona nieco mniejsza i ukończona zaledwie w 15 %. 

Śluzy w Leśniewie
Śluzy w Leśniewie

Śluza w Leśniewie Górnym

Parametry komory śluzy:

Głębokość - 21 metrów
Długość - 46 metrów
Szerokość - 7,5 metrów
Spad - 17 metrów

Śluzy w Leśniewie
Śluzy w Leśniewie


Na frontowej ścianie widnieje wyraźna poniemiecka "gapa" - symbol niemieckiego orła. Obecnie na terenie śluzy działa park linowy.

Mazury noclegi

Mazury to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021