Śluzy w Leśniewie, Danusia

Śluzy w Leśniewie

(4.6 głosów: 29)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Leśniewo to niewielka wieś na Mazurach, leżąca około 12 km na zachód od Węgorzewa. Ciekawostką w miejscowości są dwie poniemieckie śluzy, budowane jako część Kanału Mazurskiego.Według projektu  miał on połączyć Wielkie Jeziora Mazurskie z Bałtykiem, jednak nigdy nie został ukończony. Śluza w Leśniewie Górnym jest największym obiektem w projekcie Kanału Mazurskiego, ukończonym w 30 %. Niedaleko zaś znajduje się pozostałość śluzy w Leśniewie Dolnym, jest ona nieco mniejsza i ukończona zaledwie w 15 %. 

, Danusia
, Danusia

Śluza w Leśniewie Górnym

Parametry komory śluzy:Głębokość - 21 metrów
Długość - 46 metrów
Szerokość - 7,5 metrów
Spad - 17 metrów

Śluzy w Leśniewie, Danusia
Śluzy w Leśniewie, Danusia

Na frontowej ścianie widnieje wyraźna poniemiecka "gapa" - symbol niemieckiego orła. Obecnie na terenie śluzy działa park linowy.Śluzy w Leśniewie, Danusia

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Mazury noclegi

Mazury to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°12'31N, 21°35'37E
21 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację