Śluzy w Leśniewie, Danusia

Śluzy w Leśniewie

(4.6 głosów: 29)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Leśniewo to niewielka wieś na Mazurach, leżąca około 12 km na zachód od Węgorzewa. Ciekawostką w miejscowości są dwie poniemieckie śluzy, budowane jako część Kanału Mazurskiego.

Według projektu  miał on połączyć Wielkie Jeziora Mazurskie z Bałtykiem, jednak nigdy nie został ukończony. Śluza w Leśniewie Górnym jest największym obiektem w projekcie Kanału Mazurskiego, ukończonym w 30 %. Niedaleko zaś znajduje się pozostałość śluzy w Leśniewie Dolnym, jest ona nieco mniejsza i ukończona zaledwie w 15 %. 

Śluzy w Leśniewie, Danusia
Śluzy w Leśniewie, Danusia


Śluza w Leśniewie Górnym

Parametry komory śluzy:

Głębokość - 21 metrów
Długość - 46 metrów
Szerokość - 7,5 metrów
Spad - 17 metrów

, Danusia
, Danusia


Na frontowej ścianie widnieje wyraźna poniemiecka "gapa" - symbol niemieckiego orła. Obecnie na terenie śluzy działa park linowy.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Mazury noclegi

Mazury to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Śluzy w Leśniewie, Danusia
Śluzy w Leśniewie, Danusia
Mazury
Normalna
śluzy ciekawe budowle
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Wojtek W
bardzo fajne miejsce z ogromnym klimatem przeszłości!!! Na mnie największe wrażenie robiz zdecydowanie miejsce na gapę. parking płatny 5 zł i dojście 400 metrów do sluzy
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022