Śluzy Łososiowe w Słupsku znajdują się na terenie Parku Kultury i Wypoczynku, na Słupi, na wyspie Młyńskiej. Nazwa śluzy przetrwała do dziś od XVII wieku.Początkowo była to konstrukcja drewniana, której głównym celem było piętrzenie wody dla Młynówki na potrzeby młynu i tartaku. Obecny wygląd śluza zyskała w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

Śluza zwykle stanowiła miejsce odłowu tak szlachetnych gatunków ryb jak troć wędrowna i łosoś. Ryby te, w okresie od września do grudnia, płyną w górę rzeki na tarło. Gdy kończy się ich okres ochronny, 1 stycznia tradycyjnie pojawiają się tu wędkarze z całej Polski rywalizując w polowach troci. W 2004 roku przy śluzie zbudowano dla ryb wędrownych specjalną przepławkę o długości 63 m.

Śluzy Łososiowe
ul. Młyńska, SłupskSłupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pokoje u Witka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021