Śluzy Łososiowe w Słupsku, Danusia

Śluzy Łososiowe w Słupsku

(4.7 głosów: 3)

Śluzy Łososiowe w Słupsku znajdują się na terenie Parku Kultury i Wypoczynku, na Słupi, na wyspie Młyńskiej. Nazwa śluzy przetrwała do dziś od XVII wieku.Początkowo była to konstrukcja drewniana, której głównym celem było piętrzenie wody dla Młynówki na potrzeby młynu i tartaku. Obecny wygląd śluza zyskała w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

Śluza zwykle stanowiła miejsce odłowu tak szlachetnych gatunków ryb jak troć wędrowna i łosoś. Ryby te, w okresie od września do grudnia, płyną w górę rzeki na tarło. Gdy kończy się ich okres ochronny, 1 stycznia tradycyjnie pojawiają się tu wędkarze z całej Polski rywalizując w polowach troci. W 2004 roku przy śluzie zbudowano dla ryb wędrownych specjalną przepławkę o długości 63 m.Śluzy Łososiowe
ul. Młyńska, Słupsk

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Słupsk
Inne budowle
Normalna
śluzy
54°27'37N, 17°2'18E
06 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację