Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Zabytkowa śluza miejska na Młynówce w Opolu powstała przy młynie książecym w 1862 roku. Jest to śluza komorowa o długości 51,5 m i szerokości 7,5 m.Wykonano ją z betonu, cegły i kamienia z ręcznym mechanizmem zamykania wrót. Wzniesiono ją dla usprawnienia ruchu barek i statków, gdyż znajdował się tu wówczas dobrze prosperujący port przeładunkowy.

Po prawej stronie Młynówki - naturalnej odnogi Odry, stały magazyny, a lewą stroną żeglowano. Wznosiły się też liczne młyny, od których rzeka wzięła swoją nazwę. Śluza należy do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Podziwiać tu można również piękną Opolską Wenecję.

Śluza na Młynówce
ul. Piastowska, OpoleOpole noclegi

Opole to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020