Rybnik
Parki miejskie
parki, skwery
Mniej istotna
Śląskie
2019-10-29
2020-01-28 13:46

Skwer z fontanną
ul. Zamkowa, Rybnik

50°5'39" N, 18°32'33" E

Skwer z fontanną w Rybniku znajduje się na rogu ulic Zamkowej i Chrobrego, w pobliżu Urzędu Miasta. Dawniej w miejscu tym stała żydowska synagoga, a po jej zburzeniu przez Niemców, ogrodnik miejski Holtz urządził tu mały skwer. Posadzono wówczas topole, a w centralnym miejscu ustawiono fontannę przeniesioną z Rynku. Pod koniec XX wieku niezbyt ciekawe topole zastąpiono innymi gatunkami drzew. Do ładniejszych należą: platan, surmia oraz miłorząb japoński. Dziś teren ten przylega do CH Focus.Rybnik noclegi

Rybnik to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118967 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020