Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Rybnicki skwer

Skwer z fontanną w Rybniku

(4 głosów: 23)
Oceń i napisz opinię

Skwer z fontanną w Rybniku znajduje się na rogu ulic Zamkowej i Chrobrego, w pobliżu Urzędu Miasta. Dawniej w miejscu tym stała żydowska synagoga, a po jej zburzeniu przez Niemców, ogrodnik miejski Holtz urządził tu mały skwer. Posadzono wówczas topole, a w centralnym miejscu ustawiono fontannę przeniesioną z Rynku. Pod koniec XX wieku niezbyt ciekawe topole zastąpiono innymi gatunkami drzew. Do ładniejszych należą: platan, surmia oraz miłorząb japoński. Dziś teren ten przylega do CH Focus.Adres

Skwer z fontanną
ul. Zamkowa, Rybnik

GPS: 50°5'39N, 18°32'33E

Rybnik noclegi

Rybnik to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rybnik
Parki miejskie
Mniej istotna
parki skwery
50°5'39N, 18°32'33E
29 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację