Skwer Kościuszki, Wojtek

Skwer Kościuszki w Gdyni

(4.2 głosów: 79)

Skwer Kościuszki w Gdyni to najbardziej reprezentacyjny deptak tego miasta. Skwer Kościuszki biegnie od ulicy Świętojańskiej do ulicy Waszyngtona.Skwer Kościuszki często bywa mylony z Molem Południowym, który jest jego przedłużeniem. W czasie II wojny światowej miejsce to nosiło nazwę Adolf Hitler Platz.

Skwer Kościuszki, Wojtek
Skwer Kościuszki, Wojtek

Obecnie Skwer Kościuszki stanowi ulubione miejsce spacerów Gdynian, wokół znajdują się liczne kramy, sklepiki i kafejki czy Centrum Kultury i Rozrywki Gemini. Odbywają się tu różne imprezy plenerowe i koncerty.W centralnej części skweru znajduje się pomnik poświęcony żonierzom polskich sił zbrojnych na zachodzie oraz pomnik w hołdzie żołnierzom AK.

Skwer Kościuszki, Wojtek
Skwer Kościuszki, Wojtek
Skwer Kościuszki w Gdyni, Danusia

Skwer Kościuszki
Gdynia
 Skwer Kościuszki, Wojtek
Skwer Kościuszki, Wojtek
Skwer Kościuszki, Wojtek
Skwer Kościuszki, Wojtek

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdynia
Rynki, place i deptaki
Normalna
deptaki
54°31'9N, 18°32'54E
29 wrzesień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację