Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Skwer Kościuszki w Gdyni to najbardziej reprezentacyjny deptak tego miasta. Skwer Kościuszki biegnie od ulicy Świętojańskiej do ulicy Waszyngtona.Skwer Kościuszki często bywa mylony z Molem Południowym, który jest jego przedłużeniem. W czasie II wojny światowej miejsce to nosiło nazwę Adolf Hitler Platz.

Skwer Kościuszki
Skwer Kościuszki

Obecnie Skwer Kościuszki stanowi ulubione miejsce spacerów Gdynian, wokół znajdują się liczne kramy, sklepiki i kafejki czy Centrum Kultury i Rozrywki Gemini. Odbywają się tu różne imprezy plenerowe i koncerty.

W centralnej części skweru znajduje się pomnik poświęcony żonierzom polskich sił zbrojnych na zachodzie oraz pomnik w hołdzie żołnierzom AK.

Skwer Kościuszki
Skwer Kościuszki
Skwer Kościuszki


Skwer Kościuszki
Gdynia
 

Skwer Kościuszki Skwer Kościuszki Skwer Kościuszki Skwer Kościuszki Skwer Kościuszki w Gdyni

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136145 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020