Skwer Artystów w Opolu, Danusia

Skwer Artystów w Opolu

(4.4 głosów: 23)

Skwer Artystów w Opolu jest częścią Wzgórza Uniwersyteckiego. Znajdują się tu pomniki i ławeczki znakomitych polskich twórców i wykonawców związanych z Opolem i opolskim Festiwalem Polskiej Piosenki. Pomniki powstają sukcesywnie i wzbogacają skwer.Obecnie (2014) jest 6 pomników - Agnieszki Osieckiej, Starszych Panów, Marka Grechuty, Czesława Niemena, Jonasza Kofty i Jerzego Grotowskiego. Wszystkie są autorstwa profesora rzeźby w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego - Mariana Molendy.

Zainteresowani festiwalem i jego gwiazdami mogą odwiedzić też Aleję Gwiazd na Rynku w Opolu i stojący obok Kiosk Muzyczny.Skwer Artystów
pl. Kopernika, Opole

Opole noclegi

Opole to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Opole
Rynki, place i deptaki
Normalna
skwery
50°40'10N, 17°55'33E
22 marzec 2017
01 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację