Skwer Artystów w Opolu, Danusia

Skwer Artystów w Opolu

(4.4 głosów: 23)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Skwer Artystów w Opolu jest częścią Wzgórza Uniwersyteckiego. Znajdują się tu pomniki i ławeczki znakomitych polskich twórców i wykonawców związanych z Opolem i opolskim Festiwalem Polskiej Piosenki. Pomniki powstają sukcesywnie i wzbogacają skwer.

Obecnie (2014) jest 6 pomników - Agnieszki Osieckiej, Starszych Panów, Marka Grechuty, Czesława Niemena, Jonasza Kofty i Jerzego Grotowskiego. Wszystkie są autorstwa profesora rzeźby w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego - Mariana Molendy.Zainteresowani festiwalem i jego gwiazdami mogą odwiedzić też Aleję Gwiazd na Rynku w Opolu i stojący obok Kiosk Muzyczny.

Skwer Artystów
pl. Kopernika, OpoleSkwer Artystów w Opolu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Opola wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Opole noclegi

Opole to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Opole
Rynki, place i deptaki
Normalna
skwery
50°40'10N, 17°55'33E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021