Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
52°48'11" N, 17°12'34" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Niemal w samym centrum Wągrowca - wielkopolskiego miasta, podziwiać można ciekawe zjawisko skrzyżowania rzek Wełny i Nielby. Jest to zjawisko unikalne na skalę europejską i stanowi dużą atrakcję turystyczną miasta.Ciekawostką jest tu fakt, że wody obu rzek mieszają się ze sobą tylko w niewielkim stopniu, płynąc dalej swoim nurtem. Warto zobaczyć ten wyjątkowy cud natury!

Dojście do skrzyżowania rzek

Z Rynku do skrzyżowania Wełny u Nielby dojść można Aleją Jana Pawła II, z której należy skręcić w ulicę przy rzece Wełna i podążać nią wzdłuż rzeki aż do skrzyżowania. Można też dojść z ulicy Gnieźnieńskiej, skręcając w uliczkę biegnącą wzdłuż rzeki, na północ.

Wągrowiec noclegi

Wągrowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Wągrowiec Krajtroter 5210 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-01-08 na

piękne tereny - w Wielkopolsce ( Wielkiej Polsce )

ZAPRASZAM do NAS - do Wlkp.  

Zaprasza  Karol Barsolis

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020