Skrzyżowanie rzek w Wągrowcu, Wągrowiec

Skrzyżowanie rzek w Wągrowcu

(4.3 głosów: 13)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Niemal w samym centrum Wągrowca - wielkopolskiego miasta, podziwiać można ciekawe zjawisko skrzyżowania rzek Wełny i Nielby. Jest to zjawisko unikalne na skalę europejską i stanowi dużą atrakcję turystyczną miasta.Ciekawostką jest tu fakt, że wody obu rzek mieszają się ze sobą tylko w niewielkim stopniu, płynąc dalej swoim nurtem. Warto zobaczyć ten wyjątkowy cud natury!

Dojście do skrzyżowania rzek

Z Rynku do skrzyżowania Wełny u Nielby dojść można Aleją Jana Pawła II, z której należy skręcić w ulicę przy rzece Wełna i podążać nią wzdłuż rzeki aż do skrzyżowania. Można też dojść z ulicy Gnieźnieńskiej, skręcając w uliczkę biegnącą wzdłuż rzeki, na północ.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Wągrowiec noclegi

Wągrowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wągrowiec
Osobliwości przyrodnicze
Normalna
rzeki
52°48'11N, 17°12'34E
21 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
08 styczeń 2014 21:25

piękne tereny - w Wielkopolsce ( Wielkiej Polsce )

ZAPRASZAM do NAS - do Wlkp.  

Zaprasza  Karol Barsolis

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację