Skrajny Granat to szczyt Tatr Wysokich o wysokości 2226 m n.p.m. Leży on w masywie Granatów, na który składają się trzy wierzchołki - ten jest najniższy.Obok niego wznoszą się: Pośredni Granat (2234 m n.p.m.) i Zadni Granat (2240 m n.p.m.). Przez Granaty prowadzi czerwony szlak Orla Perć. Na wierzchołek możemy dostać się Orlą Percią od Przełęczy Krzyżne lub od dwóch pozostałych wierzchołków oraz żółtym szlakiem znad Czarnego Stawu Gąsienicowego.Wyznaczona trasa to 2 godziny wspinaczki, na trasie znajduje się jedno miejsce ubezpieczone łańcuchem, ale nie jest ono bardzo niebezpieczne. Łańcuch przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy jest ślisko. Na trasie sporo elementów wspinaczkowych i wąskich przejść ze wspaniałymi widokami na Halę Gąsienicową i Czarny Staw oraz pozostałe wierzchołki Orlej Perci. Ze szczytu możemy podziwiać Dolinę Pięciu Stawów oraz bogatą panoramę Tatr.

Skrajny Granat
Orla Perć, Tatry

Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71526 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114604 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka
Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020