Łęczyca Tum
Muzea i skanseny
skanseny
Ważna
Łódzkie
2017-03-29
2020-02-03 02:01
52°3'37" N, 19°13'46" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 00:00–01:00

Tum - perła romańskiego szlaku

Skansen w Tumie to nowy projekt, ma docelowo składać się z trzech elementów: skansenu etnograficznego Łęczycka Zagroda Chłopska, zrekonstruowanego grodu wczesnośredniowiecznego, jaki stał na tych ziemiach około X wieku oraz z pawilonu muzealnego.W 2013 roku otwarto pierwszą część skansenu - Łęczycką Zagrodę Chłopską, gdzie powstała zagroda z domem mieszkalnym, budynkiem inwentarskim z szopą na torf i stodołą. Stoi tu również kuźnia i olejarnia oraz zabytkowy wiatrak. Znalazły się tu również elementy małej architektury - studnia i kapliczki.

Tum- skansen

Skansen w Tumie to Oddział Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.

Skansen "Łęczycka Zagroda Chłopska"
Kwiatkówek 26 A, Łęczyca
tel. 888-224-867
www.maie.lodz.pl/tum

Tum- skansen
Tum- skansen

Tum noclegi

Tum to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118662 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020