Skansen w Kolbuszowej

MarqoBiker
Dodano: 2014-10-16 , Zaktualizowano: 2020-01-28

Nad potokiem Bukowiec, przy ul. Kościuszki znajduje się wspaniały park etnograficzny w Kolbuszowej. Budowa skansenu rozpoczęła się w 1978 roku, ale pomysł utworzenia skansenu w tym miejscu zrodził się już w 1959 roku, kiedy powstało tu Muzeum Kultury Ludowej.

Skansen ma powierzchnię około 30 h i można tu zobaczyć około 80 obiektów architektury małej i dużej. Poza chałupami i innymi zabudowaniami można poznać dawne stroje ludowe, przedmioty codziennego użytku i gatunki zwierząt, które trzymano przy chałupach.

Kolbuszowski skansen jest pięknie położony wśród łąk i pól, a na terenie skansenu jest kilka. małych zbiorników wodnych. Przepływający tedy potok Bukowiec porusza kołem młyńskim w zabytkowym młynie.

Wśród chałup i budynków gospodarczych stoi śliczny drewniany kościółek św. Marka Ewangelisty, na uwagę zasługują też: remiza strażacka z wystawą dawnego sprzętu strażackiego, stara karczma wiejska, młyn wodny i kilka drewnianych wiatraków.

Wiosną i latem w skansenie odbywają się ciekawe imprezy plenerowe, folkowe i nie tylko.

Park Etnograficzny
ul. Wolska 36, Kolbuszowa
tel. 17/ 227-10-71 w. 22
mkl@pro.onet.pl
http://www.muzeum.kolbuszowa.pl

Muzeum Kultury Ludowej
ul. Kościuszki 6, Kolbuszowa
tel. 17/ 227-12-96Zobacz najlepsze
Najlepsze atrakcje w promieniu 20 km to:
Zobacz najbliższe
Najbliższe atrakcje od tego miejsca:
To jest specjalna wersja strony, przygotowana by ładowała się błyskawicznie. Klikając tutaj wczytasz pełną wersję strony z dodatkowymi możliwościami.
Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020