Skansen Maurzyce

Skansen Maurzyce

Niedaleko Łowicza, około 7 km od centrum miasta, znajdują się Maurzyce, a w nich ciekawy Skansen, gromadzący drewniane zabytki architektury z terenu dawnego Księstwa Łowickego. Skansen Maurzyce leży przy trasie Warszawa Poznań i stanowi oddział Muzeum w Łowiczu.Skansen umożliwia podziwianie chat chłopskich z pełnym wyposażeniem, dawnych budynków gospadarskich z wyposażeniem, wiejskiej szkoły, wiatraka czy kuźni. Obecnie w Skansenie znajduje się około 40 obiektów, a ich usytuowanie pokazuje dwa historyczne układy przestrzenne łowickiej wsi - tzw. starą wieś owalnicę z centralnym placem wioskowym, występującą od połołowy XIX wieku oraz nową wieś - ulicówkę, powszechną w II połowie XX wieku. 

Dla chętnych odbywają się tutaj warsztaty pieczenia chleba, toczenia naczyń czy wycinankarstwa. Skansen Maurzyce na pewno przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi folkloru. Ponadto odpoczniesz tu od zgiełku miasta i najesz się do syta w karczmie.Skansen Ziemi Łowickiej
Maurzyce
tel. 46/ 838-81-20
www.muzeumlowicz.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–18:00
  • wtorek: 10:00–18:00
  • środa: 10:00–18:00
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–18:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Łowicz noclegi

Łowicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację