Skansen Maurzyce, Ula Przygoda

Skansen Maurzyce

(4.2 głosów: 26)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Niedaleko Łowicza, około 7 km od centrum miasta, znajdują się Maurzyce, a w nich ciekawy Skansen, gromadzący drewniane zabytki architektury z terenu dawnego Księstwa Łowickego. Skansen Maurzyce leży przy trasie Warszawa Poznań i stanowi oddział Muzeum w Łowiczu.Skansen umożliwia podziwianie chat chłopskich z pełnym wyposażeniem, dawnych budynków gospadarskich z wyposażeniem, wiejskiej szkoły, wiatraka czy kuźni. Obecnie w Skansenie znajduje się około 40 obiektów, a ich usytuowanie pokazuje dwa historyczne układy przestrzenne łowickiej wsi - tzw. starą wieś owalnicę z centralnym placem wioskowym, występującą od połołowy XIX wieku oraz nową wieś - ulicówkę, powszechną w II połowie XX wieku. 

, Ula Przygoda
, Ula Przygoda

Dla chętnych odbywają się tutaj warsztaty pieczenia chleba, toczenia naczyń czy wycinankarstwa. Skansen Maurzyce na pewno przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi folkloru. Ponadto odpoczniesz tu od zgiełku miasta i najesz się do syta w karczmie.Skansen Ziemi Łowickiej
Maurzyce
tel. 46/ 838-81-20
www.muzeumlowicz.pl

, Ula Przygoda
, Ula Przygoda

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–18:00
  • wtorek: 10:00–18:00
  • środa: 10:00–18:00
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–18:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Skansen Maurzyce na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Łowicza wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Łowicz noclegi

Łowicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
, Ula Przygoda
, Ula Przygoda
, Ula Przygoda
, Ula Przygoda
, Ula Przygoda
, Ula Przygoda
, Ula Przygoda
Łowicz
Muzea i skanseny
Normalna
muzea skanseny
52°8'14N, 19°52'9E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021