Skansen Maurzyce, Ula Przygoda

Skansen Maurzyce

(4.2 głosów: 26)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Niedaleko Łowicza, około 7 km od centrum miasta, znajdują się Maurzyce, a w nich ciekawy Skansen, gromadzący drewniane zabytki architektury z terenu dawnego Księstwa Łowickego. Skansen Maurzyce leży przy trasie Warszawa Poznań i stanowi oddział Muzeum w Łowiczu.

Skansen umożliwia podziwianie chat chłopskich z pełnym wyposażeniem, dawnych budynków gospadarskich z wyposażeniem, wiejskiej szkoły, wiatraka czy kuźni. Obecnie w Skansenie znajduje się około 40 obiektów, a ich usytuowanie pokazuje dwa historyczne układy przestrzenne łowickiej wsi - tzw. starą wieś owalnicę z centralnym placem wioskowym, występującą od połołowy XIX wieku oraz nową wieś - ulicówkę, powszechną w II połowie XX wieku. 

, Ula Przygoda
, Ula Przygoda


Dla chętnych odbywają się tutaj warsztaty pieczenia chleba, toczenia naczyń czy wycinankarstwa. Skansen Maurzyce na pewno przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi folkloru. Ponadto odpoczniesz tu od zgiełku miasta i najesz się do syta w karczmie.

Skansen Ziemi Łowickiej
Maurzyce
tel. 46/ 838-81-20
www.muzeumlowicz.pl

, Ula Przygoda
, Ula Przygoda


Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–18:00
  • wtorek: 10:00–18:00
  • środa: 10:00–18:00
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–18:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Łowicz noclegi

Łowicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

, Ula Przygoda
, Ula Przygoda
, Ula Przygoda
, Ula Przygoda
, Ula Przygoda
, Ula Przygoda
, Ula Przygoda
Łowicz
Normalna
muzea skanseny
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022