Skansen Kolejki Wąskotorowej w Janowie Lubelskim

Skansen Kolei Leśnej w Janowie Lubelskim

(4.3 głosów: 10)

W Janowie Lubelskim powstał ciekawy Skansen Kolei Leśnej, której trasa przebiegała przez Lasy Janowskie. W Muzeum zobaczyć można zabytkowy tabor kolejki.Roztoczańska kolejka wąskotorowa powstała przed II wojną światową, w 1914 roku zbudowany został przez Rosjan odcinek Biłgoraj - Zwierzyniec. Następny odcinek stworzyli Austriacy, a kolejny (Lipa - Łążek Ordynacki) zbudowali Niemcy w czasie II wojny światowej.

Kolejka wykorzystywana była głównie do przewozu drewna, ale w czasach PRL-u była zaniedbana i coraz bardziej niszczała. Działalność zakończyła w latach 80-tych XX wieku, a w 1993 roku całkowicie ją rozebrano. Na jej trasie do dzisiaj zachował się nasyp, ślady po torowisku i urokliwe mostki nad leśnymi rzeczkami.Skansen Kolei Leśnej
ul. Bohaterów Porytowego Wzgórza 35, Janów Lubelski
tel. 15/ 872-00-15

Roztocze noclegi

Roztocze to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Roztocze
Muzea i skanseny
Normalna
skanseny
50°41'26N, 22°25'9E
07 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

tomasz
29 czerwiec 2021 12:33
super miejsce zawsze jak tam jesteśmy musi zostać odwiedzone piękne lokomotywy i wagony jakimi pracowało się w tamtych lasach
MarqoBiker
04 grudzień 2012 11:57

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację