Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Skansen Kolei Leśnej w Janowie Lubelskim

Skansen Kolei Leśnej w Janowie Lubelskim

W Janowie Lubelskim powstał ciekawy Skansen Kolei Leśnej, której trasa przebiegała przez Lasy Janowskie. W Muzeum zobaczyć można zabytkowy tabor kolejki.Roztoczańska kolejka wąskotorowa powstała przed II wojną światową, w 1914 roku zbudowany został przez Rosjan odcinek Biłgoraj - Zwierzyniec. Następny odcinek stworzyli Austriacy, a kolejny (Lipa - Łążek Ordynacki) zbudowali Niemcy w czasie II wojny światowej.Kolejka wykorzystywana była głównie do przewozu drewna, ale w czasach PRL-u była zaniedbana i coraz bardziej niszczała. Działalność zakończyła w latach 80-tych XX wieku, a w 1993 roku całkowicie ją rozebrano. Na jej trasie do dzisiaj zachował się nasyp, ślady po torowisku i urokliwe mostki nad leśnymi rzeczkami.

Skansen Kolei Leśnej
ul. Bohaterów Porytowego Wzgórza 35, Janów Lubelski
tel. 15/ 872-00-15

Roztocze noclegi

Roztocze to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
MarqoBiker Zapaleniec 642 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125483 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
MarqoBiker Zapaleniec 642 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2012-12-04 na

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020