Skansen Górniczo-Hutniczy w Leszczynie, Ela

Skansen Górniczo-Hutniczy w Leszczynie

(4.3 głosów: 11)

Skansen Górniczo-Hutniczy w Leszczynie koło Złotoryi powstał całkiem niedawno, choć od dawna odbywają się tu Dymarki Kaczawskie. Leszczyna to kolebka śląskiej miedzi.W Skansenie można zobaczyć piece do wytopu metali, warsztaty rzemieślnicze, piece bliźniacze wapienne. Są też stragany prezentujące ginące zawody. Poznasz tu ponad 8-wiekową historię górnictwa i hutnictwa. Dodatkową atrakcją jest tu ścieżka dydaktyczna o długości 3 km.

Skansen Górniczo-Hutniczy w Leszczynie został w 2014 roku laureatem XIV edycji konkursu "Sposób na Sukces".Skansen Górniczo-Hutniczy
Leszczyna
tel. 76/ 878-39-66
www.dymarkikaczawskie.pl
Godziny zwiedzania: wt-pt 10.00-16.00, sb-nd 10.00-18.00
Bilety: zwiedzanie bezpłatne

Złotoryja noclegi

Złotoryja to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Złotoryja
Muzea i skanseny
Normalna
skanseny
51°5'33N, 15°58'39E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Sylvester
Miejsce ciekawe , wapienne piece hutnicze urzekają swoim wykonaniem . Plus za możliwość wejścia do środka i zobaczenia z góry wnętrza pieca . Ścieżka słabo oznakowana i raczej zaniedbana . Dlatego 3 gwiazdki .
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021