Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Skansen Górniczo-Hutniczy w Leszczynie

Skansen Górniczo-Hutniczy w Leszczynie

Skansen Górniczo-Hutniczy w Leszczynie koło Złotoryi powstał całkiem niedawno, choć od dawna odbywają się tu Dymarki Kaczawskie. Leszczyna to kolebka śląskiej miedzi.W Skansenie można zobaczyć piece do wytopu metali, warsztaty rzemieślnicze, piece bliźniacze wapienne. Są też stragany prezentujące ginące zawody. Poznasz tu ponad 8-wiekową historię górnictwa i hutnictwa. Dodatkową atrakcją jest tu ścieżka dydaktyczna o długości 3 km.

Skansen Górniczo-Hutniczy w Leszczynie został w 2014 roku laureatem XIV edycji konkursu "Sposób na Sukces".

Skansen Górniczo-Hutniczy
Leszczyna
tel. 76/ 878-39-66
www.dymarkikaczawskie.pl
Godziny zwiedzania: wt-pt 10.00-16.00, sb-nd 10.00-18.00
Bilety: zwiedzanie bezpłatneZłotoryja noclegi

Złotoryja to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Sylvester Domator 19 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-11-10 na
Miejsce ciekawe , wapienne piece hutnicze urzekają swoim wykonaniem . Plus za możliwość wejścia do środka i zobaczenia z góry wnętrza pieca . Ścieżka słabo oznakowana i raczej zaniedbana . Dlatego 3 gwiazdki .
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020