Skansen Górniczo-Hutniczy w Leszczynie, Ela

Skansen Górniczo-Hutniczy w Leszczynie

(4.3 głosów: 11)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Skansen Górniczo-Hutniczy w Leszczynie koło Złotoryi powstał całkiem niedawno, choć od dawna odbywają się tu Dymarki Kaczawskie. Leszczyna to kolebka śląskiej miedzi.

W Skansenie można zobaczyć piece do wytopu metali, warsztaty rzemieślnicze, piece bliźniacze wapienne. Są też stragany prezentujące ginące zawody. Poznasz tu ponad 8-wiekową historię górnictwa i hutnictwa. Dodatkową atrakcją jest tu ścieżka dydaktyczna o długości 3 km.Skansen Górniczo-Hutniczy w Leszczynie został w 2014 roku laureatem XIV edycji konkursu "Sposób na Sukces".

Skansen Górniczo-Hutniczy
Leszczyna
tel. 76/ 878-39-66
www.dymarkikaczawskie.pl
Godziny zwiedzania: wt-pt 10.00-16.00, sb-nd 10.00-18.00
Bilety: zwiedzanie bezpłatne

Złotoryja noclegi

Złotoryja to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Sylvester
Miejsce ciekawe , wapienne piece hutnicze urzekają swoim wykonaniem . Plus za możliwość wejścia do środka i zobaczenia z góry wnętrza pieca . Ścieżka słabo oznakowana i raczej zaniedbana . Dlatego 3 gwiazdki .
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022