Skansen Fortyfikacji w Jastarni, Margaretka

Skansen Fortyfikacji w Jastarni

(5 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ośrodek Oporu Jastarnia zlokalizowany jest 3,5 kilometra od centrum Jastarni. Fortyfikacje powstały w maju 1939 roku, a zakończenie prac zaplanowano na październik tego samego roku. Niestety dnia 1 września 1939 roku fortyfikacje nie były jeszcze gotowe do pełnienia funkcji obronnych.

W skład fortyfikacji wchodzą cztery ciężkie schrony bojowe noszące nazwy „Sokół”, „Sabała”, „Saragossa” i „Sęp” oraz schron lekki fortyfikacji polowych i fundamenty nieukończonych schronów, zasieki przeciwpiechotne i przeszkody przeciwpancerne, a także dwie ścieżki dydaktyczno-historyczne dla turystów.Wnętrza schronu „Sabała” są udostępniane do zwiedzania i mieszczą ekspozycję wyposażenia fortyfikacji. Schron-muzeum „Sabała” jest otwarty okresowo, natomiast skansen Fortyfikacji w Jastarni stanowi teren otwarty i jest dostępny cały rok.

Skansen Fortyfkacji - Ośrodek Opotu Jastarnia
ul. Mickiewicza (okolice Campingu Maszoperia), Jastarnia
tel. 601-923-883, 509-938-389
infort1@fortyjastarnia.pl
www.fortyjastarnia.pl
 

Jastarnia noclegi

Jastarnia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jastarnia
Normalna
schrony fortyfikacje
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022