Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
54°42'59" N, 18°38'5" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Ośrodek Oporu Jastarnia zlokalizowany jest 3,5 kilometra od centrum Jastarni. Fortyfikacje powstały w maju 1939 roku, a zakończenie prac zaplanowano na październik tego samego roku. Niestety dnia 1 września 1939 roku fortyfikacje nie były jeszcze gotowe do pełnienia funkcji obronnych.W skład fortyfikacji wchodzą cztery ciężkie schrony bojowe noszące nazwy „Sokół”, „Sabała”, „Saragossa” i „Sęp” oraz schron lekki fortyfikacji polowych i fundamenty nieukończonych schronów, zasieki przeciwpiechotne i przeszkody przeciwpancerne, a także dwie ścieżki dydaktyczno-historyczne dla turystów.

Wnętrza schronu „Sabała” są udostępniane do zwiedzania i mieszczą ekspozycję wyposażenia fortyfikacji. Schron-muzeum „Sabała” jest otwarty okresowo, natomiast skansen Fortyfikacji w Jastarni stanowi teren otwarty i jest dostępny cały rok.

Skansen Fortyfkacji - Ośrodek Opotu Jastarnia
ul. Mickiewicza (okolice Campingu Maszoperia), Jastarnia
tel. 601-923-883, 509-938-389
infort1@fortyjastarnia.pl
www.fortyjastarnia.pl
 

Jastarnia noclegi

Jastarnia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Margaretka Krajtroter 4415 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Empire by Renters
Haga 2 by Renters
Helski Domek

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020