Skansen Chleba w Ustroniu Morskim

14m npm
Normalna
Zdjęcia (9)

Skansen Chleba w Ustroniu Morskim to jedno z nielicznych miejsc tego typu w Polsce, miejsce z duszą i klimatem. Skansen mieści się przy głównej drodze Kołobrzeg - Koszalin, nie sposób tu nie trafić, gdyż jest on dobrze oznaczony. Sporo miejsc parkingowych - bezpłatnych! Do Skansenu Chleba również wstęp bezpłatny!Skansen

Na miejscu spory, drewniany budynek z bali, pokryty strzechą. Wokół wyeksponowane dawne maszyny, które kiedyś były niezbędne praktycznie w każdym gospodarstwie. Jest sporej wielkości kołowrotek, koło młyńskie o drobnych sprzętach nie wspominając bo tego naprawdę jest sporo. Można oglądać, dotykać, fotografować.

Degustacja pysznego chleba

W środku wita zapach pieczonego świeżego chleba oraz kosz pełen bochenków o różnych kształtach i smakach - jest więc razowy, orkiszowy, pytlowy, na miodzie... długo by można wymieniać. Chlebki leżą w wielkim koszu, przykryte lnianą ściereczką. Każdy chętny może ukroić sobie z bochenków kromkę czy więcej. Dawne krajalnice (ręczne) ułatwiają to zadanie! Degustacja gratisowa. Nikt nie wydziela porcji. Skansen Chleba w Ustroniu Morskim to naprawdę wyjątkowe miejsce!

Dla turystów

Dalej wielka izba, w której odbywają się zajęcia edukacyjne, połączone np. z własnoręcznym pieczeniem chleba. Dla wytrawnych turystów leżą ozdobne stemple, którymi mogą sobie dowolnie ozdabiać np. pocztówki, książeczki PTTK itp.Skansen Chleba
ul. Kołobrzeska 9, Ustronie Morskie
tel. 94/ 351-94-00
www.piekarnia-bravo.pl
 

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

2018-08-16 14:25:11

Super miejsce. W Koszalinie i potem Darłowie spędziłem 3 lata ale tuż po 1980 roku. Szkoda, że ten skansen powstał później. Dopisuję do miejsc do dotarcia do.

Po przeczytaniu wcześniejszych komentarzy poprzestanę na obejrzeniu tego co dotyczy chleba.

Edytowano: 2018-08-16 14:30:43

Konrad z Kolobrzega
2017-07-05 21:40:38

Od czasu do czsu lubiłem tam zajechać na bigosik, pierogi...było smaczne. Raz wziąłem golonke...może byłaby dobra dla wygłodniałego psa, chrzan podany do golonki śmierdzący. No dobra, wykluczyłem to danie na przyszłość. Dziś 05.07.2017, odwiedziłem to miejsce ponownie, podany bigos chyba zaprawiany był octem, nie do zjedzenia, sam kwas. Po kilku kęsach oddaliśmy danie z powrotem. Wnukom zamówiłem danie dnia, nalesniki z jagodami. Podano naleśniki, owszem, ale nie z jagodami tylko z dżemem owocowym, a to jest zasadnicza różnica. Ceny też w ciągu ostatniego roku zrobiły się kosmiczne...Już tam nie pojadę na jakikolwiek posiłek.

2016-06-05 23:24:37

Popieram ! Byłem tam z wycieczką 19 osób żadna z tych osób nie powiedziała że im smakowało. tam po prostu robi się żarcie do śwń a jak już wlezie tam człowiek to mu sie je rozmraża w mikrofali albo w starym oleju odgrzewa i popdaje. Miejsce to kwalifikuje sie do zamknięcia. a właściciele do pracy w szalecie miejskim.

2016-06-05 23:19:17

Jedzenie tragiczne. Prawie wszystko odgrzewane,nie dobre, stare. Nadaje sie tylko do karmienia świń. Omijajcie to miejsce szerokim łukiem. Zastanawiam sie czy nie zgłośić tego miejsca do Powiatowego inspektora sanitarno żywienoiwego o wszczęcie kontroli i zamknięcie tego chlewu.
 

Bożka
2016-05-06 11:34:54

Jedzenie tragedia. Danie kurczak w panierce,talarki z ziemniaków i surówka z kapusty koszt 17 zł,sam zapach odstrasza.Kotlet suchy śmierdzący fryturą,wcześniej pewnie smażony i zamrożony na samo wspomnienie nie dobrze się robi.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: