skansen chleba, mokunka

Skansen Chleba w Ustroniu Morskim

(3.9 głosów: 37)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Skansen Chleba w Ustroniu Morskim to jedno z nielicznych miejsc tego typu w Polsce, miejsce z duszą i klimatem. Skansen mieści się przy głównej drodze Kołobrzeg - Koszalin, nie sposób tu nie trafić, gdyż jest on dobrze oznaczony. Sporo miejsc parkingowych - bezpłatnych! Do Skansenu Chleba również wstęp bezpłatny!

Skansen

Na miejscu spory, drewniany budynek z bali, pokryty strzechą. Wokół wyeksponowane dawne maszyny, które kiedyś były niezbędne praktycznie w każdym gospodarstwie. Jest sporej wielkości kołowrotek, koło młyńskie o drobnych sprzętach nie wspominając bo tego naprawdę jest sporo. Można oglądać, dotykać, fotografować.

skansen chleba, marian
skansen chleba, marian


Degustacja pysznego chleba

W środku wita zapach pieczonego świeżego chleba oraz kosz pełen bochenków o różnych kształtach i smakach - jest więc razowy, orkiszowy, pytlowy, na miodzie... długo by można wymieniać. Chlebki leżą w wielkim koszu, przykryte lnianą ściereczką. Każdy chętny może ukroić sobie z bochenków kromkę czy więcej. Dawne krajalnice (ręczne) ułatwiają to zadanie! Degustacja gratisowa. Nikt nie wydziela porcji. Skansen Chleba w Ustroniu Morskim to naprawdę wyjątkowe miejsce!

Dla turystów

Dalej wielka izba, w której odbywają się zajęcia edukacyjne, połączone np. z własnoręcznym pieczeniem chleba. Dla wytrawnych turystów leżą ozdobne stemple, którymi mogą sobie dowolnie ozdabiać np. pocztówki, książeczki PTTK itp.

skansen chleba, mokunka
skansen chleba, mokunka


Skansen Chleba
ul. Kołobrzeska 9, Ustronie Morskie
tel. 94/ 351-94-00
www.piekarnia-bravo.pl
 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–19:00
  • wtorek: 09:00–20:00
  • środa: 09:00–20:00
  • czwartek: 09:00–20:00
  • piątek: 09:00–20:00
  • sobota: 09:00–20:00
  • niedziela: 09:00–20:00

Ustronie Morskie noclegi

Ustronie Morskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
skansen chleba, mokunka
, mokunka
54°12'4N, 15°44'30E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nikoś

Popieram ! Byłem tam z wycieczką 19 osób żadna z tych osób nie powiedziała że im smakowało. tam po prostu robi się żarcie do śwń a jak już wlezie tam człowiek to mu sie je rozmraża w mikrofali albo w starym oleju odgrzewa i popdaje. Miejsce to kwalifikuje sie do zamknięcia. a właściciele do pracy w szalecie miejskim.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022