zejście za plecami Skalny Stół, Roman Świątkowski

Skalny Stół w Karkonoszach

(4.6 głosów: 36)

Skalny Stół (1281 m n.p.m.) to szczyt w Karkonoszach na Kowarskim Grzbiecie, położony na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Jest to najwyższy szczyt tego grzbietu.Ze szczytu z charakterystycznymi płaskimi skałami, dzięki którym szczyt zawdzięcza swoją nazwę, roztacza piękny widok na Karkonosze ze Śnieżką i Kotlinę Jeleniogórską.

schronisko PTTK Na Przeł. Okraj, Roman Świątkowski
schronisko PTTK Na Przeł. Okraj, Roman Świątkowski

Na Skalnym Stole znajduje się węzeł pieszych szlaków turystycznych prowadzących ze szczytu szlakiem niebieskim na Przełęcz Sowią, a w przeciwnym kierunku na Przełęcz Okraj oraz szlak żółty do Kowar.Dojście na Skalny Stół

- szlak żółty, z Kowar, 2 h 40 min.

- szlak niebieski, z Przełęczy Okraj, 1 h 10 min.- szlak niebieski, z Sowiej Przełęczy, 20 min.

Dolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Karkonosze Dolny Śląsk
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
punkty widokowe szczyty
50°45'11N, 15°47'28E
22 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację