Zagłosuj na nas!
zejście za plecami Skalny Stół, Roman Świątkowski

Skalny Stół w Karkonoszach

(4.6 głosów: 36)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Skalny Stół (1281 m n.p.m.) to szczyt w Karkonoszach na Kowarskim Grzbiecie, położony na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Jest to najwyższy szczyt tego grzbietu.


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

Ze szczytu z charakterystycznymi płaskimi skałami, dzięki którym szczyt zawdzięcza swoją nazwę, roztacza piękny widok na Karkonosze ze Śnieżką i Kotlinę Jeleniogórską.

Skalny Stół, Roman Świątkowski
Skalny Stół, Roman Świątkowski

Na Skalnym Stole znajduje się węzeł pieszych szlaków turystycznych prowadzących ze szczytu szlakiem niebieskim na Przełęcz Sowią, a w przeciwnym kierunku na Przełęcz Okraj oraz szlak żółty do Kowar.Dojście na Skalny Stół

- szlak żółty, z Kowar, 2 h 40 min.

schronisko PTTK Na Przeł. Okraj, Roman Świątkowski
schronisko PTTK Na Przeł. Okraj, Roman Świątkowski

- szlak niebieski, z Przełęczy Okraj, 1 h 10 min.- szlak niebieski, z Sowiej Przełęczy, 20 min.

Skalny Stół w Karkonoszach na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Dolnego Śląska wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Dolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Dolny Śląsk Karkonosze
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
punkty widokowe szczyty
50°45'11N, 15°47'28E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021