Siwa Przełęcz w Tatrach, Magdalena

Siwa Przełęcz w Tatrach

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Siwa Przełęcz w Tatrach znajduje się na wysokości 1812 m n.p.m. Jest to szeroka przełęcz leżąca na zielonym szlaku, na granicy polsko-słowackiej. Stanowi siodło oddzielające grzbiet Ornaku od Siwych Turni i Dolinę Pyszniańską od Starorobociańskiej, a roztaczają się z niej widoki na Dolinę Pyszniańską, Tomanową, szczyt Bystrej, Błyszcza, Staw Smreczyński oraz Siwe stawki - dwa małe jeziorka polodowcowe. Oczywiście doskonale widoczny jest również szlak na Starorobociański Wierch jak i Starorobociańską Dolinę oraz Ornak. Jej dawna, góralska nazwa brzmiała „Nad Stawki”.

Szlaki na Siwą Przełęcz

- z Doliny Chochołowskiej skręcając na czarno-żółty szlak, później możemy dokonać wyboru i powędrować albo w Dolinę Starorobociańską czarnym szlakiem, z którego wychodzi się na Przełęcz. Tutaj mamy do pokonania 5 km z szacowanym czasem 2,5 h, a do pokonania mamy 788 m przewyższenia w górę. Albo skręcając na żółty szlak, który poprowadzi nas na Przełęcz przez Iwaniacką Przełęcz oraz przez Ornak - ta opcja jest bardziej wymagająca, ale warta wysiłku. Tutaj trasa wydłuża się do 6 km, a czas rośnie do prawie 4 h, a do pokonania mamy 897 m przewyższenia w górę i 123 w dół.
Czasy i odległości podane są dla trasy w jedną stronę i należy do nich doliczyć dojście Doliną Chochołowską do Doliny Starorobociańskiej.Tatry noclegi

Tatry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022