Siwa Przełęcz w Tatrach, Magdalena

Siwa Przełęcz w Tatrach

(5 głosów: 3)

Siwa Przełęcz w Tatrach znajduje się na wysokości 1812 m n.p.m. Jest to szeroka przełęcz leżąca na zielonym szlaku, na granicy polsko-słowackiej. Stanowi siodło oddzielające grzbiet Ornaku od Siwych Turni i Dolinę Pyszniańską od Starorobociańskiej, a roztaczają się z niej widoki na Dolinę Pyszniańską, Tomanową, szczyt Bystrej, Błyszcza, Staw Smreczyński oraz Siwe stawki - dwa małe jeziorka polodowcowe. Oczywiście doskonale widoczny jest również szlak na Starorobociański Wierch jak i Starorobociańską Dolinę oraz Ornak. Jej dawna, góralska nazwa brzmiała „Nad Stawki”.Szlaki na Siwą Przełęcz

- z Doliny Chochołowskiej skręcając na czarno-żółty szlak, później możemy dokonać wyboru i powędrować albo w Dolinę Starorobociańską czarnym szlakiem, z którego wychodzi się na Przełęcz. Tutaj mamy do pokonania 5 km z szacowanym czasem 2,5 h, a do pokonania mamy 788 m przewyższenia w górę. Albo skręcając na żółty szlak, który poprowadzi nas na Przełęcz przez Iwaniacką Przełęcz oraz przez Ornak - ta opcja jest bardziej wymagająca, ale warta wysiłku. Tutaj trasa wydłuża się do 6 km, a czas rośnie do prawie 4 h, a do pokonania mamy 897 m przewyższenia w górę i 123 w dół.
Czasy i odległości podane są dla trasy w jedną stronę i należy do nich doliczyć dojście Doliną Chochołowską do Doliny Starorobociańskiej.

Tatry noclegi

Tatry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Tatry
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
przełęcze
49°12'17N, 19°49'60E
14 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację