Sielpia 2017 zalew rowerki wodne, Nina

Sielpia Wielka

(4.5 głosów: 31)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Sielpia Wielka to malownicza miejscowość letniskowo-wypoczynkowa w województwie świętokrzyskim, leżąca niedaleko gminy Końskie, nad Jeziorem Sielpia i rzeką Czarna - dopływem Pilicy.

Jezioro Sielpia

Największym skarbem miejscowości jest oczywiście zalew Sielpia. Powstało tu wiele ośrodków wypoczynkowych, a sama Sielpia Wielka otoczona jest lasami sosnowymi, pachnącymi żywicą. Trudno się tutaj nudzić - spacery po lesie, przejażdżki rowerem po przygotowanych trasach czy wypoczynek nad wodą z plażą, rowerkami wodnymi i kajakami oraz wędkarstwo.

Sielpia 2020, Nina
Sielpia 2020, Nina


Muzeum Zagłębia Staropolskiego

Do dyspozycji wypoczywających istnieje tu bogata baza noclegowa z restauracjami i barami. Przez wieś Sielpia Wielka przebiegają też piesze szlaki turystyczne. Miejscowość poszczycić może się też unikatowym muzeum techniki - Muzeum Zagłębia Staropolskiego, którego siedzibą jest stara fabryka.

Atrakcje

Noclegi w Sielpi Wielkiej

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Sielpia Wielka - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące

Turyści najczęściej odwiedzają: Jezioro Sielpia, a potem Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi i .

Sielpia deptak koło parkingu 2017
Sielpia plaża 2017 półwysep jezioro
Sielpia jezioro 2017 wyspa
Sielpia ulica Wjazdowa
Sielpia plaża nad zalewem, Nina
Sielpia plaża pomost, Nina
Sielpia plaża łabędzie 2020, Nina
Sielpia plaża 2020, Nina
Sielpia 2020, Nina
Sielpia zachód słońca plaża pomost 2020, Nina
Sielpia plaża, Nina
Sielpia ośrodek wypoczynkowy Łucznik plac zabaw, Nina
Sielpia, Nina
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wasze opinie

Lutodar

Sielpi byłem w czerwcu tego roku. Brałem udział w XXIII Koneckim Maratonie Pieszym na 50 Km. Naprawę piekna okolica

Roman Świątkowski

Piękna okolica położona w lesie nad jeziorem z bogatą bazą noclegową i gastronomiczna , doskonałe miejsce na wypoczynek.

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022