Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Sielpia Wielka to malownicza miejscowość letniskowo-wypoczynkowa w województwie świętokrzyskim, leżąca niedaleko gminy Końskie, nad Jeziorem Sielpia i rzeką Czarna - dopływem Pilicy.Jezioro Sielpia

Największym skarbem miejscowości jest oczywiście zalew Sielpia. Powstało tu wiele ośrodków wypoczynkowych, a sama Sielpia Wielka otoczona jest lasami sosnowymi, pachnącymi żywicą. Trudno się tutaj nudzić - spacery po lesie, przejażdżki rowerem po przygotowanych trasach czy wypoczynek nad wodą z plażą, rowerkami wodnymi i kajakami oraz wędkarstwo.

Sielpia Wielka
Sielpia Wielka

Muzeum Zagłębia Staropolskiego

Do dyspozycji wypoczywających istnieje tu bogata baza noclegowa z restauracjami i barami. Przez wieś Sielpia Wielka przebiegają też piesze szlaki turystyczne. Miejscowość poszczycić może się też unikatowym muzeum techniki - Muzeum Zagłębia Staropolskiego, którego siedzibą jest stara fabryka.

Sielpia plaża 2017 półwysep jezioro Sielpia jezioro 2017 wyspa Sielpia plaża jezioro 2017 lipiec Sielpia ulica Wjazdowa Sielpia jezioro 2017 rowerki wodne Sielpia ulica Wjazdowa 2017 Sielpia ulica Wjazdowa Sielpia rzeka Czarna 2017 Sielpia ulica Wjazdowa

Sielpia Wielka noclegi

Sielpia Wielka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Sielpi Wielkiej. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136462 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Lutodar Zapaleniec 327 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-08-11 na

Sielpi byłem w czerwcu tego roku. Brałem udział w XXIII Koneckim Maratonie Pieszym na 50 Km. Naprawę piekna okolica

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-11-17 na

Piękna okolica położona w lesie nad jeziorem z bogatą bazą noclegową i gastronomiczna , doskonałe miejsce na wypoczynek.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020