Siedziba Radia Merkury w Poznaniu

Siedziba Radia Merkury w Poznaniu
Poznań
Inne budowle
wille
Normalna
Wielkopolskie
2014-04-16
2020-01-28 13:46
52°23'54" N, 16°54'3" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Zabytkowa siedziba Radia Merkury w Poznaniu znajduje się na Łazarzu, w willi zbudowanej w 1908 roku dla prawnika niemieckiego. Willa stoi przy skrzyżowaniu ulic: Matejki i Berwińskiego, naprzeciw Parku Wilsona.Willa Radia Merkury to budynek czterokondygnacyjny, zbudowany w stylu klasycystycznym, na wzór pałacu. Bogato zdobiona elewacja budynku odznacza się postaciami z mitologii oraz ozdobnymi balkonami.

Radio Merkury
Radio Merkury

Podczas wojny w tym budynku mieszkał oprawca Wielkopolan - Arthur Greiser, który w 1946 roku został powieszony w Poznaniu za zbrodnie przeciwko ludzkości.

Od zakończenia wojny aż do dnia dzisiejszego willa jest siedzibą Radia Merkury - pierwszej stacji radiowej w Poznaniu, lokalnej rozgłośni Polskiego Radia. Dziś to najpopularniejsze radio w Wielkopolsce.

Radio Merkury
Radio Merkury
Siedziba Radia Merkury w Poznaniu


Willa Paula - siedziba Radia Merkury
ul. Berwińskiego 5, Poznań

Radio Merkury Radio Merkury Radio Merkury

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021