, Danusia

Sea Park w Sarbsku koło Łeby to pierwszy w Polsce park związany z tematyką mórz i oceanów. Położony jest w bardzo atrakcyjnym terenie, niemal nad samym wybrzeżem Bałtyku.Atrakcje w Sea Park

Główną atrakcją w Sea Park jest fokarium z pokazem treningu fok szarych i kotików, ale bardzo interesujące są również makiety okazów z głębin morza, naturalnej wielkości. 

Ciekawe jest też Muzeum marynistyczne oraz Oceanarium Prehistoryczne 3D z Kinem 5D. Sea Park to również wybrzeże w pigułce, bo można tu zobaczyć miniatury latarni moskich polskiego wybrzeża. Dla zmęczonych i spragnionych jest strefa kulinarna, a dla dzieci park zręcznościowy Małego Pirata i plac zabaw.

Sea Park Sarbsk - Park Rekreacyjno - Edukacyjny
Sarbsk 39, Wicko
tel. 881-727-969, 782-198-484
bok@seapark.pl
www.seapark.pl

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

54°44'17" N, 17°38'56" E
Pomorskie
2017-02-14
2020-01-28 13:46

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2020-01-18 na
polecam super miejsce. Sea park to rekreacja na poziomie
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-08-17 na

Super miejsce. Główną atrakcją jest oczywiście fokarium oraz pokazy karmienia i treningu medycznego fok szarych i uchatek. Oprócz tego na zwiedzających czeka jeszcze wiele innych atrakcji - statek do góry nogami,  makiety okazów z głębin morza o których więcej można się dowiedzieć w budynku świata ocenów, miniatury nadbałtyckich latarnii. Maluchy będą ucieszone z pokazu u wieloryba błękitka:).  Spędziliśmy tam prawie 5 godzin  i z przyjemnością jak będzie okazja to wrócimy.