Ścieżka Żółwik w Starym Załuczu

Ścieżka Żółwik w Starym Załuczu

Ścieżka Żółwik
Stare Załucze 8, Stare Załucze

51°23'42" N, 23°7'19" E

Ścieżka Żółwik znajduje się na terenie Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego Poleskiego Parku Narodowego w Starym Załuczu. Jest to bardzo krótka trasa o długości zaledwie 0,5 km utworzona z myślą o najmłodszych turystach. Przy ścieżce zlokalizowano rożne urządzenia służące edukacji przez zabawę. Można tu skakać, stukać i kręcić, a przy okazji dowiedzieć się ciekawych rzeczy o przyrodzie Poleskiego Parku Narodowego.Ścieżka przebiega przy Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt, gdzie przebywają wracające do zdrowia bociany i inne ptaki, a także ssaki. Chyba najciekawszym punktem ścieżki jest żółwiowe oczko wodne, w którym żyją żółwie błotne - jedyny gatunek żółwia występujący naturalnie w Polsce. Tu bez trudu można zaobserwować żółwie pływające w wodzie lub wygrzewające się w słońcu na małej wysepce.

Łęczna noclegi

Łęczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73492 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021