Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Ścieżka Żółwik w Starym Załuczu, Joanna

Ścieżka Żółwik w Starym Załuczu

(5 głosów: 1)

Ścieżka Żółwik znajduje się na terenie Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego Poleskiego Parku Narodowego w Starym Załuczu. Jest to bardzo krótka trasa o długości zaledwie 0,5 km utworzona z myślą o najmłodszych turystach. Przy ścieżce zlokalizowano rożne urządzenia służące edukacji przez zabawę. Można tu skakać, stukać i kręcić, a przy okazji dowiedzieć się ciekawych rzeczy o przyrodzie Poleskiego Parku Narodowego.Ścieżka przebiega przy Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt, gdzie przebywają wracające do zdrowia bociany i inne ptaki, a także ssaki. Chyba najciekawszym punktem ścieżki jest żółwiowe oczko wodne, w którym żyją żółwie błotne - jedyny gatunek żółwia występujący naturalnie w Polsce. Tu bez trudu można zaobserwować żółwie pływające w wodzie lub wygrzewające się w słońcu na małej wysepce.

Adres

Ścieżka Żółwik
Stare Załucze 8, Stare Załucze

GPS: 51°23'42N, 23°7'19E

Łęczna noclegi

Łęczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Łęczna
Szlaki turystyczne
Normalna
ścieżki dydaktyczne
51°23'42N, 23°7'19E
21 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację