Ścieżka Szlakiem Powstania Styczniowego w Puszczy Knyszyńskiej, Joanna

Ścieżka Szlakiem Powstania Styczniowego w Puszczy Knyszyńskiej

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ścieżka Szlakiem Powstania Styczniowego została utworzona przez leśników na terenie Puszczy Knyszyńskiej na Podlasiu w 150. rocznicę powstania. Wprawdzie nazwa nawiązuje wprost do Powstania Styczniowego, jednak na trasie znajdują się również punkty związane z Powstaniem Listopadowym oraz innymi wydarzeniami historycznymi. Są wśród nich pola bitew, powstańcze mogiły, pomniki, obozowiska, cmentarz wojenny, leśna galeria rzeźby. W każdym z takich miejsc stoi tablica informacyjna.

Ścieżka prowadzi z Czarnej Białostockiej do Walił, jest dobrze oznakowana i przystosowana do poruszania się pieszo, rowerem lub konno. Wyposażona jest w wiaty turystyczne, wieże widokowe, stoły z zadaszeniem, ławki, toalety. Całość trasy ma 71 km, ale warto odwiedzić choćby jej wybrane fragmenty.



Ścieżka Szlakiem Powstania Styczniowego
ul. Zagórna, Czarna Białostocka

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Podlasie
Normalna
ścieżki dydaktyczne
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022