Ścieżka Szlakiem Powstania Styczniowego w Puszczy Knyszyńskiej, Joanna

Ścieżka Szlakiem Powstania Styczniowego w Puszczy Knyszyńskiej

(5 głosów: 1)

Ścieżka Szlakiem Powstania Styczniowego została utworzona przez leśników na terenie Puszczy Knyszyńskiej na Podlasiu w 150. rocznicę powstania. Wprawdzie nazwa nawiązuje wprost do Powstania Styczniowego, jednak na trasie znajdują się również punkty związane z Powstaniem Listopadowym oraz innymi wydarzeniami historycznymi. Są wśród nich pola bitew, powstańcze mogiły, pomniki, obozowiska, cmentarz wojenny, leśna galeria rzeźby. W każdym z takich miejsc stoi tablica informacyjna.Ścieżka prowadzi z Czarnej Białostockiej do Walił, jest dobrze oznakowana i przystosowana do poruszania się pieszo, rowerem lub konno. Wyposażona jest w wiaty turystyczne, wieże widokowe, stoły z zadaszeniem, ławki, toalety. Całość trasy ma 71 km, ale warto odwiedzić choćby jej wybrane fragmenty.

Ścieżka Szlakiem Powstania Styczniowego
ul. Zagórna, Czarna BiałostockaPodlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Podlasie
Szlaki turystyczne
Normalna
ścieżki dydaktyczne
53°17'30N, 23°19'33E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021