Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Ścieżka Szlakiem Powstania Styczniowego w Puszczy Knyszyńskiej

Ścieżka Szlakiem Powstania Styczniowego w Puszczy Knyszyńskiej

Ścieżka Szlakiem Powstania Styczniowego została utworzona przez leśników na terenie Puszczy Knyszyńskiej na Podlasiu w 150. rocznicę powstania. Wprawdzie nazwa nawiązuje wprost do Powstania Styczniowego, jednak na trasie znajdują się również punkty związane z Powstaniem Listopadowym oraz innymi wydarzeniami historycznymi. Są wśród nich pola bitew, powstańcze mogiły, pomniki, obozowiska, cmentarz wojenny, leśna galeria rzeźby. W każdym z takich miejsc stoi tablica informacyjna.Ścieżka prowadzi z Czarnej Białostockiej do Walił, jest dobrze oznakowana i przystosowana do poruszania się pieszo, rowerem lub konno. Wyposażona jest w wiaty turystyczne, wieże widokowe, stoły z zadaszeniem, ławki, toalety. Całość trasy ma 71 km, ale warto odwiedzić choćby jej wybrane fragmenty.Ścieżka Szlakiem Powstania Styczniowego
ul. Zagórna, Czarna Białostocka

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 70629 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126300 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020