Ścieżka przyrodnicza Spławy w Poleskim Parku Narodowym

Ścieżka przyrodnicza Spławy w Poleskim Parku Narodowym

Ścieżka przyrodnicza Spławy rozpoczyna się w Załuczu Starym w pobliżu Muzeum Poleskiego Parku Narodowego. Może ona okazać się ulubioną dla miłośników chodzenia po drewnianych kładkach. Na trasie o długości 7,5 km zbudowano prawie 4,5 km takich kładek. Wszystko dlatego, że szlak biegnie w znacznej części przez tereny podmokłe, bagna i torfowiska.Ścieżka Spławy mija skrzypowy las i doprowadza turystów do Jeziora Łukie - największego zbiornika wodnego w Poleskim Parku Narodowym. Jezioro można podziwiać ze specjalnie zbudowanego pomostu. Dalsza droga biegnie tzw. groblą dziedzica przez ols szczególnie malowniczy wczesną wiosną. Przy odrobinie szczęścia na szlaku, a szczególnie nad Jeziorem Łukie można zaobserwować sporo ptactwa.

Łęczna noclegi

Łęczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73492 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021