Ścieżka przyrodnicza Spławy w Poleskim Parku Narodowym, Joanna

Ścieżka przyrodnicza Spławy w Poleskim Parku Narodowym

(4.5 głosów: 2)

Ścieżka przyrodnicza Spławy rozpoczyna się w Załuczu Starym w pobliżu Muzeum Poleskiego Parku Narodowego. Może ona okazać się ulubioną dla miłośników chodzenia po drewnianych kładkach. Na trasie o długości 7,5 km zbudowano prawie 4,5 km takich kładek. Wszystko dlatego, że szlak biegnie w znacznej części przez tereny podmokłe, bagna i torfowiska.Ścieżka Spławy mija skrzypowy las i doprowadza turystów do Jeziora Łukie - największego zbiornika wodnego w Poleskim Parku Narodowym. Jezioro można podziwiać ze specjalnie zbudowanego pomostu. Dalsza droga biegnie tzw. groblą dziedzica przez ols szczególnie malowniczy wczesną wiosną. Przy odrobinie szczęścia na szlaku, a szczególnie nad Jeziorem Łukie można zaobserwować sporo ptactwa.

Adres

Ścieżka przyrodnicza Spławy
Załucze Stare

GPS: 51°23'45N, 23°6'55E

Łęczna noclegi

Łęczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Łęczna
Szlaki turystyczne
Normalna
ścieżki przyrodnicze
51°23'45N, 23°6'55E
20 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację