Ścieżka przyrodnicza Dąb Dominik w Poleskim Parku Narodowym, Joanna

Ścieżka przyrodnicza Dąb Dominik w Poleskim Parku Narodowym

(4.7 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Najciekawszą atrakcją ścieżki Dąb Dominik w Poleskim Parku Narodowym jest zarastające Jezioro Moszne. Na jego powierzchni tworzy się spleja (inaczej pło), czyli gruby kożuch roślin głównie torfowiskowych unoszący się na wodzie. W drodze do jeziora można zobaczyć rosnący przy szlaku dąb szypułkowy o obwodzie pnia 380 cm, który otrzymał nazwę Dominik na cześć prof. Dominika Fijałkowskiego. Od jego imienia pochodzi nazwa ścieżki.

Trasa biegnie przez różne typy lasów, m.in. grądy, ols kępkowo-dolinkowy i bór bagienny oraz torfowiska. Prowadzi też do torfianki, czyli dawnego wyrobiska po torfie wypełnionego wodą. Warto zwrócić uwagę na ciekawe rośliny mijane po drodze np. żurawinę błotną, borówkę bagienną, bagno zwyczajne, a także owadożerną rosiczkę.Ścieżka przyrodnicza Dąb Dominik została wytyczona w dwóch wariantach. Krótszy zaczyna się i kończy we wsi Kolonia Łomnica. Dłuższy prowadzi z Kolonii Łomnica do wsi Jamniki. Trasa prowadzi po leśnych drogach i drewnianych kładkach. Krótszy wariant jest dostępny dla niepełnosprawnych.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Ścieżka przyrodnicza Dąb Dominik
Kolonia Łomnica - Jamniki

GPS: 51°26'43N, 23°7'20E

Łęczna noclegi

Łęczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Łęczna
Normalna
ścieżki przyrodnicze
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022