Ścieżka przyrodnicza Dąb Dominik w Poleskim Parku Narodowym

Ścieżka przyrodnicza Dąb Dominik w Poleskim Parku Narodowym

Ścieżka przyrodnicza Dąb Dominik
Kolonia Łomnica - Jamniki

51°26'43" N, 23°7'20" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Najciekawszą atrakcją ścieżki Dąb Dominik w Poleskim Parku Narodowym jest zarastające Jezioro Moszne. Na jego powierzchni tworzy się spleja (inaczej pło), czyli gruby kożuch roślin głównie torfowiskowych unoszący się na wodzie. W drodze do jeziora można zobaczyć rosnący przy szlaku dąb szypułkowy o obwodzie pnia 380 cm, który otrzymał nazwę Dominik na cześć prof. Dominika Fijałkowskiego. Od jego imienia pochodzi nazwa ścieżki.Trasa biegnie przez różne typy lasów, m.in. grądy, ols kępkowo-dolinkowy i bór bagienny oraz torfowiska. Prowadzi też do torfianki, czyli dawnego wyrobiska po torfie wypełnionego wodą. Warto zwrócić uwagę na ciekawe rośliny mijane po drodze np. żurawinę błotną, borówkę bagienną, bagno zwyczajne, a także owadożerną rosiczkę.Ścieżka przyrodnicza Dąb Dominik została wytyczona w dwóch wariantach. Krótszy zaczyna się i kończy we wsi Kolonia Łomnica. Dłuższy prowadzi z Kolonii Łomnica do wsi Jamniki. Trasa prowadzi po leśnych drogach i drewnianych kładkach. Krótszy wariant jest dostępny dla niepełnosprawnych.

Łęczna noclegi

Łęczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 68768 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121619 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020