Ścieżka przyrodnicza Czahary w Poleskim Parku Narodowym, Joanna

Ścieżka przyrodnicza Czahary w Poleskim Parku Narodowym

(5 głosów: 1)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Ścieżka przyrodnicza Czahary otwarta wiosną 2018 roku jest najnowszą ścieżką w Poleskim Parku Narodowym i jedyną na obszarze Bagna Bubnów. Nazwa Czahary oznacza porośnięte krzewami mokradła. Trasa o długości 6,5 km prowadzi przez otwarte tereny torfowiska niskiego, a częściowo przez okalające je lasy. Po drodze można spotkać wiele gatunków ptaków wodno-błotnych, w tym bardzo rzadką wodniczkę, która jest najmniejszym migrującym ptakiem w Europie. W okresie jesiennym na Bagnie Bubnów gromadzą się stada żurawi przed odlotem.Znaczna część ścieżki wytyczona jest po specjalnie zbudowanych drewnianych kładkach. Na trasie została przygotowana wieża widokowa i dwie platformy widokowe, a także ławki i miejsca postoju. Ścieżka jest dostępna dla osób niepełnosprawnych i rodzin z wózkami dziecinnymi.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Ścieżka przyrodnicza Czahary
Zastawie, Urszulin

GPS: 51°22'28N, 23°16'23E

Chełm noclegi

Chełm to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Chełm
Szlaki turystyczne
Normalna
ścieżki dydaktyczne
51°22'28N, 23°16'23E
20 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację