Ścieżka przyrodnicza Czahary w Poleskim Parku Narodowym

Ścieżka przyrodnicza Czahary w Poleskim Parku Narodowym

Ścieżka przyrodnicza Czahary
Zastawie, Urszulin

51°22'28" N, 23°16'23" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Ścieżka przyrodnicza Czahary otwarta wiosną 2018 roku jest najnowszą ścieżką w Poleskim Parku Narodowym i jedyną na obszarze Bagna Bubnów. Nazwa Czahary oznacza porośnięte krzewami mokradła. Trasa o długości 6,5 km prowadzi przez otwarte tereny torfowiska niskiego, a częściowo przez okalające je lasy. Po drodze można spotkać wiele gatunków ptaków wodno-błotnych, w tym bardzo rzadką wodniczkę, która jest najmniejszym migrującym ptakiem w Europie. W okresie jesiennym na Bagnie Bubnów gromadzą się stada żurawi przed odlotem.Znaczna część ścieżki wytyczona jest po specjalnie zbudowanych drewnianych kładkach. Na trasie została przygotowana wieża widokowa i dwie platformy widokowe, a także ławki i miejsca postoju. Ścieżka jest dostępna dla osób niepełnosprawnych i rodzin z wózkami dziecinnymi.

Chełm noclegi

Chełm to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73331 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1144872 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021