Ścieżka Perehod w Poleskim Parku Narodowym

Ścieżka Perehod w Poleskim Parku Narodowym

Ścieżka ornitologiczna Perehod
Pieszowola

51°29'19" N, 23°9'60" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Ścieżka przyrodniczo Perehod o typowo ornitologicznym charakterze została wytyczona w północnej części Poleskiego Parku Narodowego. Tworzy pętlę wokół Stawów Pieszowolskich. Stawy przyciągają dużą ilość ptactwa. Żyje tu m.in. łabędź niemy, czapla biała i czapla siwa, perkoz dwuczuby, kormoran. Można spotkać zimorodki i bieliki oraz usłyszeć charakterystyczny odgłos przypominający dmuchanie w butelkę, który wydaje bąk – ptak z rodziny czaplowatych. Aby ułatwić obserwację ptaków, na trasie zbudowano dwie wieże widokowe i schron obserwacyjny. W Stawach Pieszowolskich występują też żółwie błotne, najbardziej kojarzone z Poleskim Parkiem Narodowym.Miejsce postojowe będące początkiem ścieżki znajduje się ok 1 km od drogi 819 w Pieszowoli. Ścieżka o długości około 5 km przebiega groblami wzdłuż stawów. Nie ma tu drewnianych kładek. Trasę bez problemu można pokonać rowerem lub wózkiem dziecięcym.Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 67414 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020