Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Ścieżka Perehod w Poleskim Parku Narodowym, Joanna

Ścieżka Perehod w Poleskim Parku Narodowym

(5 głosów: 1)
Oceń i napisz opinię

Ścieżka przyrodniczo Perehod o typowo ornitologicznym charakterze została wytyczona w północnej części Poleskiego Parku Narodowego. Tworzy pętlę wokół Stawów Pieszowolskich. Stawy przyciągają dużą ilość ptactwa. Żyje tu m.in. łabędź niemy, czapla biała i czapla siwa, perkoz dwuczuby, kormoran. Można spotkać zimorodki i bieliki oraz usłyszeć charakterystyczny odgłos przypominający dmuchanie w butelkę, który wydaje bąk – ptak z rodziny czaplowatych. Aby ułatwić obserwację ptaków, na trasie zbudowano dwie wieże widokowe i schron obserwacyjny. W Stawach Pieszowolskich występują też żółwie błotne, najbardziej kojarzone z Poleskim Parkiem Narodowym.Miejsce postojowe będące początkiem ścieżki znajduje się ok 1 km od drogi 819 w Pieszowoli. Ścieżka o długości około 5 km przebiega groblami wzdłuż stawów. Nie ma tu drewnianych kładek. Trasę bez problemu można pokonać rowerem lub wózkiem dziecięcym.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Ścieżka ornitologiczna Perehod
Pieszowola

GPS: 51°29'19N, 23°9'60E

Łęczna noclegi

Łęczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Lublin Łęczna
Szlaki turystyczne
Normalna
ścieżki przyrodnicze
51°29'19N, 23°9'60E
20 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację