Ścieżka Perehod w Poleskim Parku Narodowym

Ścieżka Perehod w Poleskim Parku Narodowym

Ścieżka ornitologiczna Perehod
Pieszowola

51°29'19" N, 23°9'60" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Ścieżka przyrodniczo Perehod o typowo ornitologicznym charakterze została wytyczona w północnej części Poleskiego Parku Narodowego. Tworzy pętlę wokół Stawów Pieszowolskich. Stawy przyciągają dużą ilość ptactwa. Żyje tu m.in. łabędź niemy, czapla biała i czapla siwa, perkoz dwuczuby, kormoran. Można spotkać zimorodki i bieliki oraz usłyszeć charakterystyczny odgłos przypominający dmuchanie w butelkę, który wydaje bąk – ptak z rodziny czaplowatych. Aby ułatwić obserwację ptaków, na trasie zbudowano dwie wieże widokowe i schron obserwacyjny. W Stawach Pieszowolskich występują też żółwie błotne, najbardziej kojarzone z Poleskim Parkiem Narodowym.Miejsce postojowe będące początkiem ścieżki znajduje się ok 1 km od drogi 819 w Pieszowoli. Ścieżka o długości około 5 km przebiega groblami wzdłuż stawów. Nie ma tu drewnianych kładek. Trasę bez problemu można pokonać rowerem lub wózkiem dziecięcym.Lublin noclegi

Lublin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 68768 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121619 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020