Ścieżka Obóz powstańczy w Poleskim Parku Narodowym, Joanna

Ścieżka Obóz powstańczy w Poleskim Parku Narodowym

(5 głosów: 1)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Ścieżka przyrodniczo-historyczna Obóz powstańczy niedaleko Łęcznej ma długość 4 km, a rozpoczyna się w pobliżu wsi Lipniak w Poleskim Parku Narodowym. W tej okolicy znajdował się największy obóz powstańców. Z tablic informacyjnych można dowiedzieć się o funkcjonowaniu obozu i przebiegu Powstania Styczniowego. Inne punkty ścieżki nawiązujące do powstania to Dąb Powstańców i Mogiłki powstańcze.Od strony przyrodniczej ścieżka zwraca uwagę na brzozę czarną oraz żeremie bobrowe i inne efekty działalności bobrów. Mniej więcej w połowie trasy znajduje się wieża widokowa, z której rozciąga się widok na rozległe łąki o nazwie „Pociągi”. Część ścieżki przebiega po terenach podmokłych, gdzie w celu ułatwienia i uatrakcyjnienia przejścia zbudowano kładki.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Ścieżka przyrodniczo-historyczna Obóz powstańczy
Lipniak, gmina Sosnowica

GPS: 51°27'58N, 23°9'19E

Łęczna noclegi

Łęczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Łęczna
Szlaki turystyczne
Normalna
ścieżki przyrodnicze
51°27'58N, 23°9'19E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021