Ścieżka Obóz powstańczy w Poleskim Parku Narodowym

Ścieżka Obóz powstańczy w Poleskim Parku Narodowym

Ścieżka przyrodniczo-historyczna Obóz powstańczy
Lipniak, gmina Sosnowica

51°27'58" N, 23°9'19" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Ścieżka przyrodniczo-historyczna Obóz powstańczy niedaleko Łęcznej ma długość 4 km, a rozpoczyna się w pobliżu wsi Lipniak w Poleskim Parku Narodowym. W tej okolicy znajdował się największy obóz powstańców. Z tablic informacyjnych można dowiedzieć się o funkcjonowaniu obozu i przebiegu Powstania Styczniowego. Inne punkty ścieżki nawiązujące do powstania to Dąb Powstańców i Mogiłki powstańcze.Od strony przyrodniczej ścieżka zwraca uwagę na brzozę czarną oraz żeremie bobrowe i inne efekty działalności bobrów. Mniej więcej w połowie trasy znajduje się wieża widokowa, z której rozciąga się widok na rozległe łąki o nazwie „Pociągi”. Część ścieżki przebiega po terenach podmokłych, gdzie w celu ułatwienia i uatrakcyjnienia przejścia zbudowano kładki.Łęczna noclegi

Łęczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 68768 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121619 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020