Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Ścieżka Obóz powstańczy w Poleskim Parku Narodowym, Joanna

Ścieżka Obóz powstańczy w Poleskim Parku Narodowym

(5 głosów: 1)
Oceń i napisz opinię

Ścieżka przyrodniczo-historyczna Obóz powstańczy niedaleko Łęcznej ma długość 4 km, a rozpoczyna się w pobliżu wsi Lipniak w Poleskim Parku Narodowym. W tej okolicy znajdował się największy obóz powstańców. Z tablic informacyjnych można dowiedzieć się o funkcjonowaniu obozu i przebiegu Powstania Styczniowego. Inne punkty ścieżki nawiązujące do powstania to Dąb Powstańców i Mogiłki powstańcze.Od strony przyrodniczej ścieżka zwraca uwagę na brzozę czarną oraz żeremie bobrowe i inne efekty działalności bobrów. Mniej więcej w połowie trasy znajduje się wieża widokowa, z której rozciąga się widok na rozległe łąki o nazwie „Pociągi”. Część ścieżki przebiega po terenach podmokłych, gdzie w celu ułatwienia i uatrakcyjnienia przejścia zbudowano kładki.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Ścieżka przyrodniczo-historyczna Obóz powstańczy
Lipniak, gmina Sosnowica

GPS: 51°27'58N, 23°9'19E

Łęczna noclegi

Łęczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Łęczna
Szlaki turystyczne
Normalna
ścieżki przyrodnicze
51°27'58N, 23°9'19E
20 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację