Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Ścieżka edukacyjna Opowieści Turtula

Ścieżka edukacyjna Opowieści Turtula

Ścieżkę edukacyjną „Opowieści Turtula” utworzono w 2015 roku z myślą o najmłodszych turystach. Znajduje się ona przy siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu.Początek ścieżki stanowią słupki z obrotowymi sześcianami prezentujące różne gatunki zwierząt, które umieszczone są obok malowniczego Stawu Turtulskiego. Nieco dalej nad stawem jest zadaszona wiata, miejsce na ognisko i stoły z ławkami, a także przyrządy do zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.Idąc dalej można wejść na drewniany pomost, platformę widokową i kładkę poprowadzoną wśród podmokłych terenów. Na trasie umieszczono skrzynki z informacjami o okolicznej faunie i florze. Po zejściu z kładki zaczyna się ogród z kolejnymi atrakcjami, wśród których są drewniane rzeźby grzybów i szyszek. Mali odkrywcy mogą odnaleźć też ciekawostki ze świata roślin i zwierząt w budkach przypominających karmniki dla ptaków. Na zakończenie można obejrzeć mur z drewna i gliny będący schronieniem wielu owadów.

Ścieżka ma długość 500 m. Chociaż dedykowana jest głównie dzieciom, to dorośli też mogą tu wiele się dowiedzieć i miło spędzić czas.

Ścieżka Opowieści Turtula
Zwiedzanie: VII-VIII 8.00-19.00, IX-VI 8.00-15.00Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 71981 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134088 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020