Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Ścieżka edukacyjna Opowieści Turtula, Joanna

Ścieżka edukacyjna Opowieści Turtula

(5 głosów: 2)

Ścieżkę edukacyjną „Opowieści Turtula” utworzono w 2015 roku z myślą o najmłodszych turystach. Znajduje się ona przy siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu.Początek ścieżki stanowią słupki z obrotowymi sześcianami prezentujące różne gatunki zwierząt, które umieszczone są obok malowniczego Stawu Turtulskiego. Nieco dalej nad stawem jest zadaszona wiata, miejsce na ognisko i stoły z ławkami, a także przyrządy do zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.

Idąc dalej można wejść na drewniany pomost, platformę widokową i kładkę poprowadzoną wśród podmokłych terenów. Na trasie umieszczono skrzynki z informacjami o okolicznej faunie i florze. Po zejściu z kładki zaczyna się ogród z kolejnymi atrakcjami, wśród których są drewniane rzeźby grzybów i szyszek. Mali odkrywcy mogą odnaleźć też ciekawostki ze świata roślin i zwierząt w budkach przypominających karmniki dla ptaków. Na zakończenie można obejrzeć mur z drewna i gliny będący schronieniem wielu owadów.Ścieżka ma długość 500 m. Chociaż dedykowana jest głównie dzieciom, to dorośli też mogą tu wiele się dowiedzieć i miło spędzić czas.

Ścieżka Opowieści Turtula
Zwiedzanie: VII-VIII 8.00-19.00, IX-VI 8.00-15.00Booking.com
Szlaki turystyczne
Normalna
ścieżki dydaktyczne
54°13'19N, 22°48'40E
02 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację