Ścieżka edukacyjna Opowieści Turtula, Joanna

Ścieżka edukacyjna Opowieści Turtula

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ścieżkę edukacyjną „Opowieści Turtula” utworzono w 2015 roku z myślą o najmłodszych turystach. Znajduje się ona przy siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu.

Początek ścieżki stanowią słupki z obrotowymi sześcianami prezentujące różne gatunki zwierząt, które umieszczone są obok malowniczego Stawu Turtulskiego. Nieco dalej nad stawem jest zadaszona wiata, miejsce na ognisko i stoły z ławkami, a także przyrządy do zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.Idąc dalej można wejść na drewniany pomost, platformę widokową i kładkę poprowadzoną wśród podmokłych terenów. Na trasie umieszczono skrzynki z informacjami o okolicznej faunie i florze. Po zejściu z kładki zaczyna się ogród z kolejnymi atrakcjami, wśród których są drewniane rzeźby grzybów i szyszek. Mali odkrywcy mogą odnaleźć też ciekawostki ze świata roślin i zwierząt w budkach przypominających karmniki dla ptaków. Na zakończenie można obejrzeć mur z drewna i gliny będący schronieniem wielu owadów.

Ścieżka ma długość 500 m. Chociaż dedykowana jest głównie dzieciom, to dorośli też mogą tu wiele się dowiedzieć i miło spędzić czas.

Ścieżka Opowieści Turtula
Zwiedzanie: VII-VIII 8.00-19.00, IX-VI 8.00-15.00

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Normalna
ścieżki dydaktyczne
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022