Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Ścieżka doliną rzeki Nepryszki w Józefowie Roztoczańskim

Ścieżka doliną rzeki Nepryszki w Józefowie Roztoczańskim

Ścieżka doliną rzeki Nepryszki w Józefowie Roztoczańskim to ciekawa propozycja dla aktywnych. Dolina wije się pomiędzy ulicami Leśną a Źródlaną i jest oddalona od centrum tylko o 1 kilometr. Na początkowym odcinku 400-metrowego biegu rzeki, która malowniczo płynie doliną, można spotkać liczne źródła. Kierując się w stronę ulicy Armii Krajowej mijamy zbiornik małej retencji, pełniący w przeszłości funkcje zalewu rekreacyjnego oraz meandry rzeki Nepryszki stanowiące z ww. zbiornikiem siedlisko i ostoję dzikiego ptactwa.Ścieżka o długości 1548 m utwardzona jest kostką betonową (w górnym biegu Nepryszki zbudowano drewniany pomost antyerozyjny), wzdłuż której zainstalowane są stylowe lampy. Została wybudowana w ramach realizacji projektu "Józefów  Park - rozwój produktów turystyki aktywnej"  i stanowi fragment z 4357 m ścieżki pieszo-rowerowej, łączącej trzy minicentra rekreacyjne, powstające na terenie Józefowa, które usytuowane będą przy: zalewie wędkarskim i nowym zbiorniku wodnym. To bardzo malowniczy rejon, który jest doskonałym urozmaiceniem zwiedzania.Ścieżka doliną rzeki Nepryszki
ul. Źródlana,  Józefów

Józefów Roztoczański noclegi

Józefów Roztoczański to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020