Ścieżka Doliną Czarnej Hańczy, Joanna

Ścieżka Doliną Czarnej Hańczy

(4.8 głosów: 6)

Ścieżka poznawcza „Doliną Czarnej Hańczy” ma długość 3,5 km w jedną stronę. Została oznakowana kolorem zielonym. Poprowadzona jest na trasie z Turtula do Błaskowizny, wzdłuż doliny Czarnej Hańczy.Ścieżka zaczyna się obok siedziby Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Następnie przebiega przy ruinach młyna i Stawie Turtulskim. Po drodze można zobaczyć wiele ciekawych form ukształtowania terenu pochodzenia lodowcowego m.in. Oz turtulski i wiszącą dolinę Gaciska.

Jeden z przystanków ścieżki pokazuje pozostałości zakładu przerobu kamieni z II wojny światowej. Punkt końcowy znajduje się we wsi Błaskowizna nad jeziorem Hańcza w pobliżu miejsca, gdzie z jeziora wypływa rzeka Czarna Hańcza.Ścieżka Doliną Czarnej Hańczy
Bilety: normalny 4 zł, ulgowy 2 zł
Bilety dostępne są w siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu oraz w gospodarstwie Bachanowo 7

Booking.com
Szlaki turystyczne
Normalna
ścieżki
54°13'19N, 22°48'39E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021