Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Ścieżka Doliną Czarnej Hańczy, Joanna

Ścieżka Doliną Czarnej Hańczy

(4.8 głosów: 6)

Ścieżka poznawcza „Doliną Czarnej Hańczy” ma długość 3,5 km w jedną stronę. Została oznakowana kolorem zielonym. Poprowadzona jest na trasie z Turtula do Błaskowizny, wzdłuż doliny Czarnej Hańczy.Ścieżka zaczyna się obok siedziby Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Następnie przebiega przy ruinach młyna i Stawie Turtulskim. Po drodze można zobaczyć wiele ciekawych form ukształtowania terenu pochodzenia lodowcowego m.in. Oz turtulski i wiszącą dolinę Gaciska.

Jeden z przystanków ścieżki pokazuje pozostałości zakładu przerobu kamieni z II wojny światowej. Punkt końcowy znajduje się we wsi Błaskowizna nad jeziorem Hańcza w pobliżu miejsca, gdzie z jeziora wypływa rzeka Czarna Hańcza.Ścieżka Doliną Czarnej Hańczy
Bilety: normalny 4 zł, ulgowy 2 zł
Bilety dostępne są w siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu oraz w gospodarstwie Bachanowo 7

Booking.com
Szlaki turystyczne
Normalna
ścieżki
54°13'19N, 22°48'39E
28 październik 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację