Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Ścieżka Doliną Czarnej Hańczy

Ścieżka Doliną Czarnej Hańczy

Ścieżka poznawcza „Doliną Czarnej Hańczy” ma długość 3,5 km w jedną stronę. Została oznakowana kolorem zielonym. Poprowadzona jest na trasie z Turtula do Błaskowizny, wzdłuż doliny Czarnej Hańczy.Ścieżka zaczyna się obok siedziby Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Następnie przebiega przy ruinach młyna i Stawie Turtulskim. Po drodze można zobaczyć wiele ciekawych form ukształtowania terenu pochodzenia lodowcowego m.in. Oz turtulski i wiszącą dolinę Gaciska.Jeden z przystanków ścieżki pokazuje pozostałości zakładu przerobu kamieni z II wojny światowej. Punkt końcowy znajduje się we wsi Błaskowizna nad jeziorem Hańcza w pobliżu miejsca, gdzie z jeziora wypływa rzeka Czarna Hańcza.

Ścieżka Doliną Czarnej Hańczy
Bilety: normalny 4 zł, ulgowy 2 zł
Bilety dostępne są w siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu oraz w gospodarstwie Bachanowo 7

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 71977 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134088 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020