Ścieżka Doliną Czarnej Hańczy, Joanna

Ścieżka Doliną Czarnej Hańczy

(4.8 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ścieżka poznawcza „Doliną Czarnej Hańczy” ma długość 3,5 km w jedną stronę. Została oznakowana kolorem zielonym. Poprowadzona jest na trasie z Turtula do Błaskowizny, wzdłuż doliny Czarnej Hańczy.

Ścieżka zaczyna się obok siedziby Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Następnie przebiega przy ruinach młyna i Stawie Turtulskim. Po drodze można zobaczyć wiele ciekawych form ukształtowania terenu pochodzenia lodowcowego m.in. Oz turtulski i wiszącą dolinę Gaciska.Jeden z przystanków ścieżki pokazuje pozostałości zakładu przerobu kamieni z II wojny światowej. Punkt końcowy znajduje się we wsi Błaskowizna nad jeziorem Hańcza w pobliżu miejsca, gdzie z jeziora wypływa rzeka Czarna Hańcza.

Ścieżka Doliną Czarnej Hańczy
Bilety: normalny 4 zł, ulgowy 2 zł
Bilety dostępne są w siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu oraz w gospodarstwie Bachanowo 7

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022