Ściana Olzy w Rudawce Rymanowskiej, mokunka

Ściana Olzy w Rudawce Rymanowskiej

(5 głosów: 5)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Ściana Olzy to osuwisko znajdujące się nad Wisłokiem, w niewielkiej miejscowości o nazwie Rudawka Rymanowska, w gminie Rymanów. Jest na tyle ważna ciekawostką, iż oznaczono ją na szlaku GEOKarpaty, dla tej cikawostki geologicznej można zamiennie spotkać nazwę „Odsłonięcie im. prof S .Dłużyńskiego”. Jednak nie nazwa jest tu najważniejsza, tylko krajobrazy, które robią wrażenie!Karpaty wszak to rozległy łańcuch górski o wyjątkowo ciekawej budowie geologicznej z tzw. fliszu karpackiego (skał osadowych pochodzenia morskiego o naprzemiennie ułożonych warstwach: łupków, zlepieńców, piaskowców czy skał iłowych), tworzącego specyficzne formy wzniesień i osuwisk.

Osuwisko czyli Ściana Olzy jest największym odsłonięciem oligoceńskich łupków menilitowych w polskich Karpatach. Jego wysokość to ponad 30 metrów. Budowa geologiczna o różnorodnej gamie odcieni sprawia, że ściana skalna położona w głębokim jarze nad Wisłokiem jest tak widowiskowa. Zimą na środku osuwiska znajduje się wodospad zwany lodospadem. Rewelacyjne zjawisko, przyciągające całe rzesze turystów.Ściana Olzy
ul. Karola Wojtyły, Rudawka Rymanowska

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rymanów
Doliny i wąwozy
Normalna
49°30'60N, 21°55'24E
19 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację