Ściana Olzy w Rudawce Rymanowskiej, mokunka

Ściana Olzy w Rudawce Rymanowskiej

(5 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ściana Olzy to osuwisko znajdujące się nad Wisłokiem, w niewielkiej miejscowości o nazwie Rudawka Rymanowska, w gminie Rymanów. Jest na tyle ważna ciekawostką, iż oznaczono ją na szlaku GEOKarpaty, dla tej cikawostki geologicznej można zamiennie spotkać nazwę „Odsłonięcie im. prof S .Dłużyńskiego”. Jednak nie nazwa jest tu najważniejsza, tylko krajobrazy, które robią wrażenie!

Karpaty wszak to rozległy łańcuch górski o wyjątkowo ciekawej budowie geologicznej z tzw. fliszu karpackiego (skał osadowych pochodzenia morskiego o naprzemiennie ułożonych warstwach: łupków, zlepieńców, piaskowców czy skał iłowych), tworzącego specyficzne formy wzniesień i osuwisk.Osuwisko czyli Ściana Olzy jest największym odsłonięciem oligoceńskich łupków menilitowych w polskich Karpatach. Jego wysokość to ponad 30 metrów. Budowa geologiczna o różnorodnej gamie odcieni sprawia, że ściana skalna położona w głębokim jarze nad Wisłokiem jest tak widowiskowa. Zimą na środku osuwiska znajduje się wodospad zwany lodospadem. Rewelacyjne zjawisko, przyciągające całe rzesze turystów.

Ściana Olzy
ul. Karola Wojtyły, Rudawka RymanowskaGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022