Telesforówka, Roman Świątkowski

Schronisko Telesforówka w Beskidzie Śląskim

(4 głosów: 21)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Schronisko "Telesforówka" to przytulne prywatne schronisko turystyczne, które zostało założone w 1994 roku. Telesforówka znajduje się w Beskidzie Śląskim, na stoku Trzech Kopców Wiślanych (810 m n.p.m.) w paśmie Równicy.Schronisko oferuje 23 miejsca noclegowe (pokoje dwuosobowe, pokój siedmioosobowy, pokój zbiorowy 12 osobowy) oraz mini bar.

Schronisko Telesforówka w Beskidzie Śląskim, Roman Świątkowski
Schronisko Telesforówka w Beskidzie Śląskim, Roman Świątkowski

Szczyty Beskidu Śląskiego na dłoni

Niewątpliwą atrakcją Schroniska Telesforówka jest piękny widok, który na długo pozostaje w pamięci. Ze schroniska jak i z przyległej polany widać Baranią Górę, Czantorię, Klimczok, Szyndzielnię, a nawet przy dobrych warunkach atmosferycznych Babią Górę.Budynek Schroniska położony jest na skrzyżowaniu kilku szlaków turystycznych: szlak żółty przez szczyt Kamienny do Wisły Uzdrowisko (około 1 h), szlak żółty przez szczyt Smerkowiec na Przełęcz Salmopolską (1 h 40 min), szlak żółty Smerkowiec, a następnie szlak zielony do Wisły Malinki (2 h 10 min), szlak zielony do Brennej (2 h 20 min), szlak niebieski na Równicę (około 3 h).

Przytulisko Telesforówka
ul. Pilarzy 64, Brenna
tel. 601-282-026Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: 09:00–10:00
  • niedziela: Zamknięte

Ustroń noclegi

Ustroń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°39'52N, 18°54'26E
15 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację