Schronisko Telesforówka w Beskidzie Śląskim

Schronisko Telesforówka w Beskidzie Śląskim
49°39'52" N, 18°54'26" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: 09:00–10:00
  • niedziela: Zamknięte

Schronisko "Telesforówka" to przytulne prywatne schronisko turystyczne, które zostało założone w 1994 roku. Telesforówka znajduje się w Beskidzie Śląskim, na stoku Trzech Kopców Wiślanych (810 m n.p.m.) w paśmie Równicy.Schronisko oferuje 23 miejsca noclegowe (pokoje dwuosobowe, pokój siedmioosobowy, pokój zbiorowy 12 osobowy) oraz mini bar.

Schronisko Telesforówka w Beskidzie Śląskim
Schronisko Telesforówka w Beskidzie Śląskim

Szczyty Beskidu Śląskiego na dłoni

Niewątpliwą atrakcją Schroniska Telesforówka jest piękny widok, który na długo pozostaje w pamięci. Ze schroniska jak i z przyległej polany widać Baranią Górę, Czantorię, Klimczok, Szyndzielnię, a nawet przy dobrych warunkach atmosferycznych Babią Górę.

Budynek Schroniska położony jest na skrzyżowaniu kilku szlaków turystycznych: szlak żółty przez szczyt Kamienny do Wisły Uzdrowisko (około 1 h), szlak żółty przez szczyt Smerkowiec na Przełęcz Salmopolską (1 h 40 min), szlak żółty Smerkowiec, a następnie szlak zielony do Wisły Malinki (2 h 10 min), szlak zielony do Brennej (2 h 20 min), szlak niebieski na Równicę (około 3 h).

Schronisko Telesforówka w Beskidzie Śląskim
Schronisko Telesforówka w Beskidzie Śląskim


Przytulisko Telesforówka
ul. Pilarzy 64, Brenna
tel. 601-282-026

Brenna noclegi

Brenna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70513 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021