Równica schronisko

Schronisko na Równicy w Ustroniu

(3.9 głosów: 46)

Dawne Schronisko PTTK na Równicy (781 m n.p.m.) nosiło imię Edmunda Kaźmierczaka. W latach 60-tych XX wieku dokonano gruntownej przebudowy i remontu budynku. Wybudowano także asfaltową drogę z Ustronia, umożliwiającą całoroczny dojazd samochodem pod samo schronisko, tak więc jest to obiekt dla wszystkich turystów, również starszych i tych z małymi dziećmi. Od niedawna zostało wykreślone z listy schronisk PTTK i obecnie nosi nazwę Gościniec Równica.Szlaki turystyczne

Przez cały rok jest tutaj dużo turystów pieszych i zmotoryzowanych. Miejsce to jest także węzłem szlaków po okolicy, krzyżują się tu szlaki: czerwony z Ustronia PKP, żółty ze Skoczowa, zielony z Brennej i niebieski z Wisły.

Atrakcje koło Schroniska

Będąc tutaj warto wejść do Zbójnickiej Chaty, Koliby Pod Czarcim Kopytem lub skorzystać z pobliskich atrakcji jak Park Linowy, Extreme  Park czy Leśny Park Niespodzianek.Schronisko Gościniec Równica
Ustroń Równica
tel. 33/ 854-24-48
biuro@schronisko-rownica.pl
www.schronisko-rownica.pl

Równica
Równica
Schronisko na Równicy w Ustroniu, Tadeusz Walkowicz

Ustroń noclegi

Ustroń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°43'10N, 18°51'8E
12 październik 2016
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

WERONIKA NOWAK
17 maj 2021 14:39
Brud, syf, brud, syf. Klozety brudne, z koszy wysypują się śmieci, prysznice dramatyczne (w męskim była zaschnięta psia kupa). Brud, syf, brud, syf. NIGDY tam nawet nie zajrzę.
Janusz
02 styczeń 2021 20:49
Okolica ładna, ale domek katastrofa. Tynk odpada, brak radia, telewizora, czajnika, mikrofali lub piekarnika. Nie ma w czym odgrzać potraw, nieszczelne okna, drzwi, ogólnie bardzo zimno. Jest kominek, który nie jest w stanie ogrzać pomieszczeń. Brak mydła, ręczników. Niekompletna pościel, niewygodne łóżka. Nigdy tam nie wrócimy, nie polecamy.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację