Równica schronisko

Schronisko na Równicy w Ustroniu

(3.9 głosów: 46)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Dawne Schronisko PTTK na Równicy (781 m n.p.m.) nosiło imię Edmunda Kaźmierczaka. W latach 60. XX wieku dokonano gruntownej przebudowy i remontu budynku. Wybudowano także asfaltową drogę z Ustronia, umożliwiającą całoroczny dojazd samochodem pod samo schronisko, tak więc jest to obiekt dla wszystkich turystów, również starszych i tych z małymi dziećmi. Od niedawna zostało wykreślone z listy schronisk PTTK i obecnie nosi nazwę Gościniec Równica. Będąc tutaj warto wejść do Zbójnickiej Chaty, Koliby Pod Czarcim Kopytem lub skorzystać z pobliskich atrakcji jak Park Linowy, Extreme  Park czy Leśny Park Niespodzianek.

Schronisko na Równicy
Schronisko na Równicy

Szlaki turystyczne

Przez cały rok jest tutaj dużo turystów pieszych i zmotoryzowanych. Miejsce to jest także węzłem szlaków po okolicy, krzyżują się tu szlaki: czerwony z Ustronia PKP, żółty ze Skoczowa, zielony z Brennej i niebieski z Wisły.Równica
Równica

Adres

Schronisko Gościniec Równica
Ustroń Równica
tel. 33/ 854-24-48
www.schronisko-rownica.pl

GPS: 49°43'11N, 18°51'8E

Ustroń noclegi

Ustroń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Schronisko na Równicy w Ustroniu, Tadeusz Walkowicz
Ustroń Beskid Śląski
Normalna
schroniska schroniska górskie schroniska pttk
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

WERONIKA NOWAK
Brud, syf, brud, syf. Klozety brudne, z koszy wysypują się śmieci, prysznice dramatyczne (w męskim była zaschnięta psia kupa). Brud, syf, brud, syf. NIGDY tam nawet nie zajrzę.
Janusz
Okolica ładna, ale domek katastrofa. Tynk odpada, brak radia, telewizora, czajnika, mikrofali lub piekarnika. Nie ma w czym odgrzać potraw, nieszczelne okna, drzwi, ogólnie bardzo zimno. Jest kominek, który nie jest w stanie ogrzać pomieszczeń. Brak mydła, ręczników. Niekompletna pościel, niewygodne łóżka. Nigdy tam nie wrócimy, nie polecamy.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022